Економски факултет (reloaded)

Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Да не ги имаш случајно прашањата од зефир одговорено ? :)[DOUBLEPOST=1445979085][/DOUBLEPOST]
Да не ги имаш случајно прашањата од зефир одговорено ? :)
Ги немам, само се водам по нив.
А колега знаеш ли што е тоа со примерите?
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam, znae li nekoj Ekonomija na investicii do koja potochno strana e za 1 kolokvium? I dali navistina skratil nekoi strani, ako skratil koi se tie sto ne trebaat?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Колеги знае некој да ми каже демографија до каде треба да се учи за прв колоквиум?
 
Член од
14 април 2014
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ги има ли некој сликано списоците за полагање математика?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
Да не ги имаш случајно прашањата од зефир одговорено ? :)[DOUBLEPOST=1445979085][/DOUBLEPOST]
Да не ги имаш случајно прашањата од зефир одговорено ? :)
Prasanjata gi ima kaj zoki odgovoreno kako skripta jas od niv ucev . konkretno za delovno komuniciranje osven rpasanjata da znaes transakciona analiza (ne e tolku tesko ama dobro bi bilo da odis na predavanja asistenotot ke objasni,ke treba i spremen razgovor da imate od doma ) a na zephyr napraj si profil ako nemas zosto ako ne odis na predavanja treba da se pises na lista za da mozes da polagas prv kolok. taka barem bese lani.
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Prasanjata gi ima kaj zoki odgovoreno kako skripta jas od niv ucev . konkretno za delovno komuniciranje osven rpasanjata da znaes transakciona analiza (ne e tolku tesko ama dobro bi bilo da odis na predavanja asistenotot ke objasni,ke treba i spremen razgovor da imate od doma ) a na zephyr napraj si profil ako nemas zosto ako ne odis na predavanja treba da se pises na lista za da mozes da polagas prv kolok. taka barem bese lani.
Треба сами да напишеме пример за разговор?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Треба сами да напишеме пример за разговор?
Да 4 прашања ќе има од трансакциона анализа 1.Сами да направиме разговор од 6реченици и да прикажеме со релации 2.Он ќе има дадено разговор и ние да ги најдеме и поврземе релациите 3.Даден пример и да напишеш за его состојбите Родител, дете, возрасен од примерот и 4.Дадени 3 изјави од родител и да ги смениш во Дете.
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
финансиски менаџмент се паѓаат прашањата и задачите од либро?
Благодарам однапред
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Има ли некој што има идено кај Жане на часови Наука?:)
Јас одам кај Маја, а баш прееска зборев со колешка што оди кај Жане. Маја е топ ако седнеш утре дента, или после час да пререшиш. Ако учиш континуирано по 1-2 саати у денот нема шанса да не го спремиш како што треба колквиумот.
Е сега за кај Жане колку што разбрав држи помалце(доста помалце околу 3-4 часа за колкоквиум) за разлика од Маја што има 8-9(не ми текнува колку беа точно). Не знам како би ги научил задачите ако во еден час земаш по 2-3 теми. Е сега на муабет колешкава ми делуваше доста сигурна дека е спремна за колквиумов.
Мој совет ти е ако го оставаш за испит, почекај да видиш кој како поминал(од кај Маја и од кај Жане), па после одлучи кај ќе одиш. Сепак не се мали пари што треба да ги дадеш :)
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Ќе може некој да ми каже како е макроекономија на колоквиум, на што да обрнеме внимание при учење и ако некој ги има запишувано одговорите од тестовите што ги дава на предавање да ми ги прати?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Колеги, што мислите за мои (меѓународни организации и интеграции кај Габер), подобро е на колоквиум или на испит?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom