Економски факултет (reloaded)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.550
Поени од реакции
43.021
Уште едно прашање иам.. Дали знае некој каде е кабинетот на Кирил, асистентот на Михаил? Кога бил едно другарче за оценка ФПИ кај Михаил, му кажал прво да го најде Кирил, па после да дојде кај него.. :)
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Колеги до крајов на неделава нема да има предавања?
Што се случуваше денес? :unsure:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Кажа некој официјално дека нема да има неделава предавања или како до сега, предавањата ќе почнуваат, па кое може ќе заврши, кое не... :D?
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Кажа некој официјално дека нема да има неделава предавања или како до сега, предавањата ќе почнуваат, па кое може ќе заврши, кое не... :D?
Tapa rabota, si go propastime vremeto bezveze..
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Уште едно прашање иам.. Дали знае некој каде е кабинетот на Кирил, асистентот на Михаил? Кога бил едно другарче за оценка ФПИ кај Михаил, му кажал прво да го најде Кирил, па после да дојде кај него.. :)
Од страна на студентски одиш направо накај предавална 1, ја минеш и после неа од лево првата врата е кабиетот на Кирил, не пишува ништо на вратата. Прво кај него одиш за оценка да ти пише и после трк кај Михаил на потпис :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Tapa rabota, si go propastime vremeto bezveze..
Што е до мене подобро да ги запрат привремено предавањата, и онака од 20-30 предавања дневно дали 4-5 се одржуваат во целост...па можда ќе се чукнат у глава оние гнидине у фотелји и стават крај на сето ова пред да се изгуби цел семестар.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
24
Поени од реакции
6
Искрено многу се нервирам, од една страна сакам да го подржам протестов меѓутоа ме нервира тоа што немаме подршка од професориве. Зошто едноставно овие 1,2 недели нема предавања и после протестов да се продолжи со настава.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Искрено многу се нервирам, од една страна сакам да го подржам протестов меѓутоа ме нервира тоа што немаме подршка од професориве. Зошто едноставно овие 1,2 недели нема предавања и после протестов да се продолжи со настава.
Зошто не се знае до кога ќе трае ова, сите различно кажуваат, ама очигледно е дека ќе продолжи и понатаму.
Во секој случај, најголема штета ќе претрпиме ако не ни ја поместат колоквиумската,а почнуваме неделава со вежби. Ајде за предавања и така и така и онака можи и од учебник да се научи,ама од 4 предмети јас имам по 3 вежби, а еден час вежби е една тема. Нема смисла да не се надохнади ова.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Зошто не се знае до кога ќе трае ова, сите различно кажуваат, ама очигледно е дека ќе продолжи и понатаму.
Во секој случај, најголема штета ќе претрпиме ако не ни ја поместат колоквиумската,а почнуваме неделава со вежби. Ајде за предавања и така и така и онака можи и од учебник да се научи,ама од 4 предмети јас имам по 3 вежби, а еден час вежби е една тема. Нема смисла да не се надохнади ова.
Mozhno e da ja premestat I ispitnata? :/
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Дали пρимаат потвρди за пρаκса напишана од фиρмата или моρа само со упатница? Аκо знае неκој неκа пише итно е[DOUBLEPOST=1424188509][/DOUBLEPOST]Дали пρимаат потвρди за пρаκса напишана од фиρмата или моρа само со упатница? Аκо знае неκој неκа пише итно е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom