Економски факултет (reloaded)

Член од
22 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
3
So vaseto pravo da protestirate, go poprecuvate naseto pravo da ne protestirame, plus nie sme mnozinstvo, posebno vo ekonomski. Jas licno se soglasuvam deka treba da se protestira, ama ne na ovoj nacin, organizirajte se, soberete gi site srednoskolci i studentite, objasnete im ubavo i da napravime eden protest koj sto ke privlece vnimanie na site studentski organizacii i novinari niz cel svet.
А овој вид на протестирање,односно окупација не е такво нешто ?
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Некое искуство за германски како изборен...?
Како се поминува, и од кое ниво е, А1 А2 Б1....?!
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Колеги пошто не бев во можност да одам на предавања овој семестар многу многу, ај ако може мала помош.
Дали треба оргинал книги за некој од следниве предмети или може све да си зеам од Либро/Зоки и ако може некој мали tips and tricks за полагање итн
Интернет Маркетинг
Маркетинг Комуникации
Статистика (Е-бизнис)

Фала :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Зоки и Либро си испоебаа мајката за скриптата Социологија. :pos:

....а јас уште појма неам што се дешава.. :( Има веза дали ја земаме од Зоки или нема веза? Што испадна на крај? xD
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Зоки и Либро си испоебаа мајката за скриптата Социологија. os:

....а јас уште појма неам што се дешава.. :( Има веза дали ја земаме од Зоки или нема веза? Што испадна на крај? xD
Исто ти е, дури ја имаш и во електронска форма на Фб.

П.с. Професорот направил некоја каша, сака да го штават пред пензија! :D

...ах таа конкуренција..
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Зоки и Либро си испоебаа мајката за скриптата Социологија. :pos:

....а јас уште појма неам што се дешава.. :( Има веза дали ја земаме од Зоки или нема веза? Што испадна на крај? xD

Јас ко што разбрав професорот водел евиденција и требало да се земе од Зоки ама тоа меѓу кафичите што е. Имало список и те запишувале со број на индекс
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Abe 90 godini ima, sea mu teknalo avanturi da si prai da ide po sudnici, hahahha.

Inace za ekoloski sto ocenka moze da se izvadi so prasanjata so gi dava na predavanjata?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Колеги пошто не бев во можност да одам на предавања овој семестар многу многу, ај ако може мала помош.
Дали треба оргинал книги за некој од следниве предмети или може све да си зеам од Либро/Зоки и ако може некој мали tips and tricks за полагање итн
Интернет Маркетинг
Маркетинг Комуникации
Статистика (Е-бизнис)

Фала :)
Можеш да земеш копии.
Кој професор ти е Интернет Маркетинг? Прелесен е предметот, ако уште е истата проф.
Маркетинг Комуникации од овие ти е најтежок. На повисоко ниво на англиски јазик е пишуван. Доста интересен е, ќе те привлече, ама никако не го оставај за испит затоа што на испит мислам дека било со раскажување. На колоквиум е оптички.
Статистика пожелно е да одиш на вежби за да ти се разјаснат задачите. Се полага теорија и задачи. Теоријата ако ја положиш, а ако немаш ништо од задачите, паднат си. Оди на вежби или замоли некој колега да ти ги објасни, не се тешки.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Znaci osven tie prasanja drugi na kolok nema?
Не не, он сам рече на предавање дека истите прашања ќе бидат. Професорот си предава друг предмет - Применета економија, што е доста тежок колку што ми кажувале, и со овој ич не се замара.. така да не се сомневам дека сите ќе имаме 10ки :icon_lol:
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Јас ко што разбрав професорот водел евиденција и требало да се земе од Зоки ама тоа меѓу кафичите што е. Имало список и те запишувале со број на индекс
Кое зоки кај кафичите? Тоа одма до либро шо е??
иначе ја земав пред два дена и не ми побараа бр на индекс, вика доста е печат шо има...
тие шо им барале индекс дали имаат и печат?
(иначе нормално, никој не ја купува книгата од петсто ден. а вака по стотка од студент у договор со копирницата.. па мора да се профитира алооо :гик: )
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Кое зоки кај кафичите? Тоа одма до либро шо е??
иначе ја земав пред два дена и не ми побараа бр на индекс, вика доста е печат шо има...
тие шо им барале индекс дали имаат и печат?
(иначе нормално, никој не ја купува книгата од петсто ден. а вака по стотка од студент у договор со копирницата.. па мора да се профитира алооо :гик: )
Da, zoki e do libro toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom