Економски факултет (reloaded)

Член од
2 септември 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Економска статистика подобро е кај Габер или кај Билбиловска?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дечки кој е полесен изборен Социологија или Еколошки менаџмент? Може некој да ми каже информација како одат предавањата(задолжителни или не),книги такви работи..
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Дечки кој е полесен изборен Социологија или Еколошки менаџмент? Може некој да ми каже информација како одат предавањата(задолжителни или не),книги такви работи..
Sociologija imam polozeno, ne e tezok, ne bara prisustvo a i da bara tesko deka nekoj ke izdrzi da slusa :), kopija od kniga ima vo mavrovka za 150-200 denari
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Prva godina sum i imam 2 padnati i ushe za 1 cekam rezultati i ne mi e siguren. Upisan sum vo drzavna kvota, dali pagjam vo privatna ili ne?
I isto taka upisi se blizat i kje davaat ocenki a uste ne mi e stignat indeksot sto mi go zemaa koga me fatija kako prepisuvam. Koga kje mi stigne i sto da pravam? Ve molam pomos kolegi :/
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Prva godina sum i imam 2 padnati i ushe za 1 cekam rezultati i ne mi e siguren. Upisan sum vo drzavna kvota, dali pagjam vo privatna ili ne?
I isto taka upisi se blizat i kje davaat ocenki a uste ne mi e stignat indeksot sto mi go zemaa koga me fatija kako prepisuvam. Koga kje mi stigne i sto da pravam? Ve molam pomos kolegi :/
Не паѓаш во приватна. Иначе како беше тоа колеги, ако презапишеш предмет по трет пат тогаш те префрлаат во приватна квота? :unsure:
За индексот прашај си на студентски или пиши им меил, може ќе ти го вратат за уписите, ако не ти го вратат ќе си го чекаш индексот и после рок ќе идеш ќе се запишеш и плус казна ќе ти лупнат 1000ка дека идеш после рокот и така. And they lived happily ever after. :coffee:
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Не паѓаш во приватна. Иначе како беше тоа колеги, ако презапишеш предмет по трет пат тогаш те префрлаат во приватна квота? :unsure:
За индексот прашај си на студентски или пиши им меил, може ќе ти го вратат за уписите, ако не ти го вратат ќе си го чекаш индексот и после рок ќе идеш ќе се запишеш и плус казна ќе ти лупнат 1000ка дека идеш после рокот и така. And they lived happily ever after. :coffee:
Koj e meil?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Колеги ај доколку некој на форумов има некоја семинарска или пак дипломска по предметот економика на претпријатие или пак семинарска за трошоци квалитет или продуктивност ако сака нека ми прати
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
kolegi upisot na semestar e za prvagodina.od 4 ti do 6 ti,znaci sreda,cetvrtok i petok,dali ke mi dozvolat da upisam semestar vo ponedelnikbidejki upisot pocnuva od 02.02 mislam ama ne za prva godina..dali ke mi dozvolat togas da upisam semestar i da zaveramiako toj den ne e za prva godina :/?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
kolegi upisot na semestar e za prvagodina.od 4 ti do 6 ti,znaci sreda,cetvrtok i petok,dali ke mi dozvolat da upisam semestar vo ponedelnikbidejki upisot pocnuva od 02.02 mislam ama ne za prva godina..dali ke mi dozvolat togas da upisam semestar i da zaveramiako toj den ne e za prva godina :/?
Не
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Дајте информација за социоогија, организациско и еколошки менаџмент .. за еколошки до некаде се одлучив ама се мислам помеѓу социологија и организациско ?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Дајте информација за социоогија, организациско и еколошки менаџмент .. за еколошки до некаде се одлучив ама се мислам помеѓу социологија и организациско ?
Организациско лани не заеба да плаќаме потпис, а имаше напоменато дека не бара редовност... Материјалот не е тежок, доволни се два дена учење за повисока оценка.
Социологија ќе го имам сега, ама викаат дека е полесен од организациско. :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Организациско лани не заеба да плаќаме потпис, а имаше напоменато дека не бара редовност... Материјалот не е тежок, доволни се два дена учење за повисока оценка.
Социологија ќе го имам сега, ама викаат дека е полесен од организациско. :)
Реченицата која ја барав :D Фала !
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Sakam da kupam knigi ekonomika, statistika(za e biz), sociologija i ekoloski menadzment, ako nekoj gi prodava site cetri neka mi pise, moze i fotokopii
 

Kajgana Shop

На врв Bottom