Економски факултет (reloaded)

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Развој учи ги прашањата лани многу положија со нив само, јас многу несериозно ги сфатив и не ги научив баш а има МНОГУ,а и прашања како прашања тешки се да ги запамтиш глупави се. И сеа си го презапишав па ќе учам само прашања зашто неам време и него да го спремам...
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Екипо како да се логирам на eindexot? Не ми дава никаде да направам акаунт..
 
Член од
8 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
11
Ќе ве замолам доколку имате било какви информации во врска со постдипломските студии оваа година да ги споделите со мене. Кога треба да пријавам испит, на кој начин се врши оценувањето преку колоквиум или само испити. Кој е распоредот на полагање и распоредот на предавањата?
Ви благодарам однапред.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Гледам има постари колеги така да,да ве прашам :D Има шанса менаџмент(шуклев) да ја спушти границата после увидот ? :D Имаше некој проблем со бодовите. На список имаш 32, идеш на увид и сфаќаш дека имаш 50,8 ама пак не те пуштаат зашто ти фалат 0.2 :D
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Колеги,како е регионална,какви прашања дава ... тешко лесно :), и како е по економија на инвестиции,ако има некој задачи да ми прати плс​
 
Член од
2 август 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Од колегите што беа денес на увид основи на менаџмент, ај да ги напишат одговорите на кејсовите :(
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Idiotive idiotisani nemaat staeno na web stranata koj od kolku polaga i u koja predavalna i morash do fax da idesh da vidish na oglasnata tabla..
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Колеги,како е регионална,какви прашања дава ... тешко лесно :), и како е по економија на инвестиции,ако има некој задачи да ми прати плс​
Цел месец прашувам некој да ми одговори за Економија на инвестиции....НИКОЈ-НИШТО.
Па неможеш ни нешто да прескокнеш во книгава, се е битно, се е поврзано.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.492
Поени од реакции
5.757
Аграрна политика до која страна е за прв колкоквиум и дали е истата книга од лани? А и каков ќе биде колок. само на заокружување? Pls halp

Добро никој го нема предметов? :icon_lol: Има ли некоја група за факултетов на фејсбук па таму да прашам?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Гледам има постари колеги така да,да ве прашам :D Има шанса менаџмент(шуклев) да ја спушти границата после увидот ? :D Имаше некој проблем со бодовите. На список имаш 32, идеш на увид и сфаќаш дека имаш 50,8 ама пак не те пуштаат зашто ти фалат 0.2 :D

Директ кај Шуки и прашај го него. Ако те пушти на втор, во ред. Од 50 веројатно сите ќе ги пушти.

Граница не спушта од пред две години, откога една будала од моја генерација со цел памет му однесе прашања од Либро и го праша дали со тие може да положи ако ги научел убаво.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Idiotive idiotisani nemaat staeno na web stranata koj od kolku polaga i u koja predavalna i morash do fax da idesh da vidish na oglasnata tabla..

На веб страната никогаш и ги немало тоа. Списоците ги сликаат и ги ставаат во групите на фб што се... барем до сега правеа така.
--- надополнето: 31 октомври 2013 во 03:04 ---
Од колегите што беа денес на увид основи на менаџмент, ај да ги напишат одговорите на кејсовите :(

Prviot kejs bile site ,a vtoriot samo pod g ne bilo drugite site,mi kaza kolega denes so bese na uvid
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Posle kolu vreme gi ojavuvaat rezultatite od kolokviumot da ne znae nekoj i kade?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom