Економски факултет (reloaded)

Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Од тие што одат на предавања Меѓународни финансии, знае некој/а колку страни треба да има стручниот труд? И колку поени носи?

И да ме просветли некој како да учам и што Економија на инвестиции, оти теорија има многу повеќе од првиот кол, а задачите сега ќе бидат во прв план. :confused:
3-4-5 страни само најважното треба меѓународни без многу расплинување :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
На меил, ама тоа лани беше оваа година не знам како ќе ви направат.

Истата задача од вежби беше..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.143
Поени од реакции
16.061
3-4-5 страни само најважното треба меѓународни без многу расплинување :)
Фала колешке :), јас веќе ја напишав, и има малце повеќе страни од тоа што требало, али ќе сецнам нешто. И да не знаеш колку поени носи и до кога треба да се предаде? :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Има некој информација дали во сабота ќе има предавања?
Во факултетот на телевизорите мислам дека имаше информација за тоа, дека ќе се одработува, ама не запазив дали за оваа сабота или не... Ама би требало за оваа да е.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Фала колешке :), јас веќе ја напишав, и има малце повеќе страни од тоа што требало, али ќе сецнам нешто. И да не знаеш колку поени носи и до кога треба да се предаде? :)
Незнам јас сум 3та година, минатата година го имав... Кај нас носеше 10 поени ако ја правиш сам, и максимум 7-8 ако ја прават двајца... А до кога треба не би знаела...
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
дали има некој да сподели информација за постдипломски Маркетинг...се оди директно на цел испит... дали се исти професорите, книгите ...начинот на испит ( на шифрарниик или на пишување)??
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Може ли некој да ми каже кои предмети се полагаат за упис на Економски факултет,на уким прочитав англиски или математика,а интерни предмети по избор на ученикот.Јас би полагал англиски,историја и социологија. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Може ли некој да ми каже кои предмети се полагаат за упис на Економски факултет,на уким прочитав англиски или математика,а интерни предмети по избор на ученикот.Јас би полагал англиски,историја и социологија. :D
Можеш, јас полагав англиски, филозофија и социологија.
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sakam da prasham dali nekoj slucajno ima nehsto materijali za vtor kolokvium po finansisko smetkovodstvo? Pozdrav
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
57
Поени од реакции
27
дали има некој да сподели информација за постдипломски Маркетинг...се оди директно на цел испит... дали се исти професорите, книгите ...начинот на испит ( на шифрарниик или на пишување)??
На истово прашање и јас барам одговор ако може некој да одговори нешто многу би помогнало.Фала однапред за помошта.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги дали некој има искуство со посетување на часови по Business English на некој курс , и што поточно е опфатено во ова доколку некој знае ? :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Колеги некој ако може да ми каже нешто повеќе за Трговско Право за втор колоквиум ?

Какви прашања се паѓаат ?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Колеги,дали Калина дигитална дава да се купи потпис ако не си одел на предавање а си одел на вежби? И дали списоците што ги пушта ќе ги земе во предвид за потпис ?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Случајно некој да не има некоја семинарска по Финансиски пазари и институции?? Ми треба да видам како изгледа за пример :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom