Економски факултет (reloaded)

Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Ќе ве замолам некој од 4та година да ми каже лично искуство со Предметите Стратегиски Менаџмент и Менаџмент Информациони Системи.

За стратегиски менаџмент дали може да се положи и се освои добра оценка само со учење на поделби како менаџмент и + дефиниции? Пошто ми кажаа дека демек имало и поделби внатре во текст... мислам нели е претерано... да има 1 до 3 ајде ако ама мислам незнам... затоа ако знае некој нека ми каже поконкретно.

Сега за МИС Значи има прашања на крајот на главата и професорот рече 90 посто тие прашања ќе бидат ама сепак кажа не ги учете прашањата... Исто и еден другар од 4та така ми има кажано, и како се проаѓа кај предметот, дали може да се тера си 3 пати читано материјалот, како што учев Меѓународна?

И плус МНОГУ ВАЖНО, Кој има книга СТРАТЕГИСКИ МЕНАЏМЕНТ (добро сочувана, не многу исшкртена) ВЕ МОЛАМ ПРАТЕТЕ МИ МЕЈЛ НА: s_style@live.com, САКАМ ДА ЈА КУПАМ.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Во понеделник дали ќе има предавања, знае ли некој?
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Да не е споен понеделник со вторник пошто на некои факултети во понеделник ќе немаат предавања
 
Z

ziko bt

Гостин
Кај нас посекако нема потреба да се оди на факс така да не ти игра некоја улога дали е споен понеделнико :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Каков е колоквиумот по Меѓународни финансии?!
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
економски раст и развој има шанси да се помине само со прашањата од либро?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Колеги, прашањата по Економија што ги има во Либро дали се паѓаат на колоквиум или најсигурно е да се учат 274 страници од книгата? :)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги, прашањата по Економија што ги има во Либро дали се паѓаат на колоквиум или најсигурно е да се учат 274 страници од книгата? :)
Секогаш е најсигурно од книга... Се пагаат и тие од Либро ама не доволно за да се положи, така да не се опирај мн мн, нека ти служат само како водич како треба да учиш :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Му се наоѓаат на некого прашања надворешна трговија за прв колоквиум?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги, прашањата по Економија што ги има во Либро дали се паѓаат на колоквиум или најсигурно е да се учат 274 страници од книгата? :)
Од книга секако да , а прашањата разгледај си ги и одговори си ги пак зашто некои не се точни .
--- надополнето: Oct 8, 2011 8:22 PM ---
Колеги финанс.сметководство на вежбите што како беше и до кај сме ? На кој принцип ке е колоквиумот финансиски пазари?фала многу .
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Да не знае некој што треба да се учи по Аграрна политика, какви прашања дава проф.?
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Дали некој има прашања од колоквиумите по МАРКЕТИНГ ИСТРАЖУВАЊЕ и МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ???????? да ме спаси од маката :(
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги финанс.сметководство на вежбите што како беше и до кај сме ? На кој принцип ке е колоквиумот финансиски пазари?фала многу .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom