Економски факултет (reloaded)

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Ова мислам дека го спомна и за финансиски менаџмент, така? Значи...паметно ќе биде овие два да ги оставам за испит...а повеќе да се фокусирам на менаџмент?
Да-и за финансиски.А тие што се потешки како менаџмент според мене најдобро е на колоквиум да се земаат.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Kolegi Osnovi na e-biznis kakvi testovi dava,navistina li e lesno,prasanjata kade nie treba da dademe odgvoror lesni li se?vezbite sami se rabotat ili vo grupa? I uste edno prasanje-navistina li ke se vovede elektronski karticki za da se registrirame deka sme prisutni ili daleku e toa uste,fala
 
Член од
7 јануари 2011
Мислења
34
Поени од реакции
1
prodava nekoj knigi za prva godina ? osnovi na ekonomija osnovi na smetkovodstvo i matematika ?
иам збирка и таблици математика...речиси нови ...друго мислам дека не ти треба ново ...можеш да си ги земеш од либро или зоки фотокопирани..ја земав и економија ама џабе не ми требаше ..освен ако нејкес да учиш од фотокопирано :) иначе ако ги сакаш збирката и таблицити пиши ми пп ,па ке се договориме за цена :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Од постарите колеги кој знае ... менаџмент, макроекономија , финансиски пазари , финансиско сметководство на кој принцип се колоквиумите и испитите ако може некој да ми каже :icon_mrgr:
 
O

onlya

Гостин
До помладиве на е-бизнис смерот што се, :) кој ви предава Економија? И дали бараат присутност? :)
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Ako moze nekoj od postarive kolegi da mi kaze sto se bara na kolokvium po menadzment? Dali najvazni se podelbite, dali se bara pomnenje definicii, dali kejsovite se klucni za polozuvanje ili nakratko sto treba da se uci? Blagodaram odnapred
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Од постарите колеги кој знае ... менаџмент, макроекономија , финансиски пазари , финансиско сметководство на кој принцип се колоквиумите и испитите ако може некој да ми каже :icon_mrgr:
На заокружување се сите 4.
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:44 PM ---
Ako moze nekoj od postarive kolegi da mi kaze sto se bara na kolokvium po menadzment? Dali najvazni se podelbite, dali se bara pomnenje definicii, dali kejsovite se klucni za polozuvanje ili nakratko sto treba da se uci? Blagodaram odnapred
Не ти се бараат дефиниции не се мачи,секое набројување во книгата што го гледаш научи го,и кејсовите не ти се клучни за полагање, ама без нив ,за да положиш треба од прашањата да имаш троа повеќе поени :)
 
Член од
31 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали кај професорката по сметководство Зорица Лазаревска мора да се оди на предавања?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Беше некој на Маркетинг менаџмент оваа недела, општо инфо да пише?
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Продавам книга економија и математика збирка. инфо во ПП :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Дали некој беше оваа недела на предавања по стратегиски менаџмент?
 
Член од
31 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Што е работава со запишувањето на индекс во книзарницата за тој што ќе ги купи двете книги по сметководство, ида дали мора да се оди на предавања кај Зорица Лазаревска по сметководство?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom