Економски факултет (reloaded)

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Каков е Јануари на испит Стратегиски?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Има некој полагано менаџмент на промени испит ? Отворени прашања се на испитот ?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Некој да каже искуство со девизна политика за изборен?
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
moze nekoj d spodeli POBILNO iskustvo za angliski 2 i etika od filoloski/filozofski.Prvo toa so kreditite kako ide neli deka oni se po 5 6 kredita,posle kolku e obemen materijalot,dali treba prisustvo,kako izgleda kolokviumot dali e lesno itn :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
moze nekoj d spodeli POBILNO iskustvo za angliski 2 i etika od filoloski/filozofski.Prvo toa so kreditite kako ide neli deka oni se po 5 6 kredita,posle kolku e obemen materijalot,dali treba prisustvo,kako izgleda kolokviumot dali e lesno itn :)
Не знам дали си го слушала англиски 1, нешто е сличен само маалку на повисоко ниво.
Колоквиумите би требало да се со 1 точен одговор, во книгата си имаш вежби од каде можиш да видиш отприлика за вежбите како би изгледале. Ако ти оди англиски барем малку треба да ти е лесен предметов.
А, зависи која година си пресметај се со кредити како стоиш, англиски носи 5 кредита, на крај да не ти фалат кредити па да запишуваш нови предмети. Вкупно до крај треба 240 кредити и 31 предмет :)
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Не знам дали си го слушала англиски 1, нешто е сличен само маалку на повисоко ниво.
Колоквиумите би требало да се со 1 точен одговор, во книгата си имаш вежби од каде можиш да видиш отприлика за вежбите како би изгледале. Ако ти оди англиски барем малку треба да ти е лесен предметов.
А, зависи која година си пресметај се со кредити како стоиш, англиски носи 5 кредита, на крај да не ти фалат кредити па да запишуваш нови предмети. Вкупно до крај треба 240 кредити и 31 предмет :)
240 кредити без дипломска или со неа?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
240 кредити без дипломска или со неа?
Без дипломска
Пазете со кредитите, порано се доплаќаа да фалеа помалку од 5 кредити, сега за 1,2 кредити запишуваш предмет.
 

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Колеги ако може малку колегијалност,да ми дадете предлог изборни предмети за летен семестар освен еколошки менаџмент и социологија :) Фала однапред :)
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Здраво дали некој ја има групата маркетинг 2012, да ми прати линк ако сака. Фала многу :):)
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
0
За МЧР некој да каже искуство, какви се колоквиумите, материјало, лесно се учи ?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
За МЧР некој да каже искуство, какви се колоквиумите, материјало, лесно се учи ?
Лесно е ептен,онака набројуванки дава,јас го спремав на испит со 7 спремни теми од 15 извадив осмица..Ептен банални работи дава,интересно е на предавање,има и вежби..

Инаку ајде некој tips за Меѓународен менаџмент,Менаџмент на перформанси,Меѓународен финансиски менаџмент и Менаџмент на промени(од првите 3 се мислам кои 2 да ги земам изборни)
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
1.Дали може да запишам уште два предмети од филолошки, иако до сега имам земено три? (зашто слушнав дека само три можеш да земеш изборни од друг факс)
2. Дали ако неположен предмет од 7ми семестар го презапишам другата година, ќе се рачунам како редовен студент?
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Ако сакате да предложите 2лесни изборни за 4ти семестар аметководство и ревизија и дали знаете дали е тежок семестаров?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.082
Ако сакате да предложите 2лесни изборни за 4ти семестар аметководство и ревизија и дали знаете дали е тежок семестаров?
Па не е нешто тежок, математички методи е мнооогу лесен предмет, професорката е супер, најдобро ќе биде да бидеш присутна таму на предавања иако не е задолжително, бидејќи се се учи од предавање, лесен материјал и краток, додека за сметководство на трошоци, оди на приватни кај Славица најдобро е, а за изборни социологија и еколошки ало ги немаш земено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom