Економски факултет (reloaded)

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Иам едно прашање...Ако на пример полагам сеа во Апрлиска сесија Основи на економија и го паднам, дали ќе имам право да го полагам пак во јуни?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Едно прашање, колоквиумскава ќе трае до 19 или до 25 Март??? Бидејќи на страната на факултетот има малку контрадикторни информации, чисто да знам кога почнуваат следни предавања.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Иам едно прашање...Ако на пример полагам сеа во Апрлиска сесија Основи на економија и го паднам, дали ќе имам право да го полагам пак во јуни?
Како тоа во априлска сесија? Таа важи само за постарите студенти, или се лажам?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Едно прашање, колоквиумскава ќе трае до 19 или до 25 Март??? Бидејќи на страната на факултетот има малку контрадикторни информации, чисто да знам кога почнуваат следни предавања.
Do 19 mislam,tie sto se do 25 se von kolokviumska nedela:):):))))))
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Иам едно прашање...Ако на пример полагам сеа во Апрлиска сесија Основи на економија и го паднам, дали ќе имам право да го полагам пак во јуни?


имаш право :helou:
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
статистика од 8 што полагаа 1 и 2 група, а од 10 и 15 3 и 4 група, од 4 та група имаше задача за хипотези, очекувана вредност и нормален распоред нешто така беше збуткана задачата, оценување имаше незнам дали беше во прашањата или задача , 5 те задачи беа со по 2 одговора , во прашањата имаше и мали задачки , имаше за т-примерок , за нормален распоред параметри кои се , за биномен распоред исто параметри мислам дека беа , од таблица да најдеш вредност , области на прифаќање и отфрлање на хипотезите и така :salut:
Ти благодарам многу што се потруди да напишиш што ти се паднало! :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Има резултати информациони на Зефир, само со колку се положува валда со 17/18 :
Браво пред полноќ резултати :tv:
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Да не знае некој колку бода носат прашањата,а колку задачите статистика?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
moze li nekoj da mi objasni nesto vo vrska so Finansiski pazari i institucii....potocno ne mi e jasen primerot za zaem so fiksna otplata...kako se dobieni tie brojki vo primerite?aj ve molam za pomos :)
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Има резултати информациони на Зефир, само со колку се положува валда со 17/18 :
Браво пред полноќ резултати :tv:
Можеш да ставиш слика да ги видиме резултатите...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom