Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Демографија има ли задачи или формули на колоквиум? Немам уште почнато да читам од материјалот ама глеам има некои ситни формули па дали чинат за нешто или фино лепо да се скокне :P
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Како е на колоквиум, што се паѓа,теѓко ли се поминува

Првиот колоквиум се поминува лесно имаш прашања на заокружување со 1 или 2 точни одговори и некој поситни задачки,и вториот е на заокружување али имаш една огромна задача што се решава саат време а без неа ништо не правиш
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Демографија има ли задачи или формули на колоквиум? Немам уште почнато да читам од материјалот ама глеам има некои ситни формули па дали чинат за нешто или фино лепо да се скокне :P

Има формули, а задачи нема, најчесто се паѓаа поглавните формули.
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Првиот колоквиум се поминува лесно имаш прашања на заокружување со 1 или 2 точни одговори и некој поситни задачки,и вториот е на заокружување али имаш една огромна задача што се решава саат време а без неа ништо не правиш
А кај Гоце Петревски си бил на испит ?
Многу бре голема книгава...800 страни
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
А кај Гоце Петревски си бил на испит ?
Многу бре голема книгава...800 страни

Не сум бил на испит али мислам дека е на раскажување,а од книгата професорот кажува од која до којда страна да се учи не треба цела(y)
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Не сум бил на испит али мислам дека е на раскажување,а од книгата професорот кажува од која до којда страна да се учи не треба цела(y)
Ај некој нека пише што треба за прв колоквиум.Јас ова никат нема да го положам, нешто обемно и тешко ми се гледа
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.977
Банкарски менаџмент - Да не кажал професорот до каде е првиов колоквиум или некој од лани да ме просветли?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
6.861
Е сеа вака...ми се поклопуваат термините на трговско право со вежбите по математика(трговско право иам вторник од 4 до 7,математика вежби од 4 до 6). И сеа како да биде?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Е сеа вака...ми се поклопуваат термините на трговско право со вежбите по математика(трговско право иам вторник од 4 до 7,математика вежби од 4 до 6). И сеа како да биде?

Можеш да одиш на вежби со друга група ако сакаш да одиш на предавање Трговско право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom