Економски факултет (reloaded)

Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Како се испитите кај Методија Несторовски-Економија на инвестиции и кај Кекеновски ??
Совет дали да одам преку колоквиуми или директ испит
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Како се испитите кај Методија Несторовски-Економија на инвестиции и кај Кекеновски ??
Совет дали да одам преку колоквиуми или директ испит

За инвестиции кај Методија подобро е на колоквиуми. На испитиве како што видов не поминаа многу, а давал и позафркнати задачи.

Демографија - Бил ли некој на предавање детално да ми објасни што рекол Славе? Какви ќе бидат колоквиумите, присуство, слушнав некои групи се правеле за презентација, тоа за плус поени е или влегува во оценка, итн.
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
Дали некој од тука е член на тајната група на фб на економски факултет? Ако може да ми пише за да ме стави.

И кажете ми некој проф. по математика освен Баже и Тони. Пуни им се групите на нив :S
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Дали некој од тука е член на тајната група на фб на економски факултет? Ако може да ми пише за да ме стави.

И кажете ми некој проф. по математика освен Баже и Тони. Пуни им се групите на нив :S
Ако не ви се оди кај класчниве професори по математика што спремаат во големи групи во кои реално потешко се учи, би ви препорачал еден професор што спрема долги години, воглавно во групи по 3-ца или 4-ца... За двата семестри вкупно држи околу 25 часа... Бројот му е 070-743-756, па ако ве интересираат повеќе информации обратете се кај него.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Дали некој успеал да се префрли по први семестар од економскиот во Штип на Уким?И кои предмети ги преполагал во прв семестар.
Исто така уште едно прашање.Дали некој има што од Факултет за бизнис економија-(ФБЕ) се преместил на Уким.
Ќе молам да ми одговори тука или по пп.
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Мислев дали би можел да бидам запишан на списокот кај Предраг... дека тој ден сум го слушал тоа предавање што се предавало дента, зашо објасни дека скоро истото го предавале сите професори по економија...
Што се секираш толку? :) Нема некоја улога тој список, и да пропуштиш некое предавање ништо страшно, ќе си добиеш на крај пак потпис :)
--- надополнето: 25 септември 2013 во 16:09 ---
Математика и сметководство требаат книги или можам и со копии да поминам? Збирка и таблица математика ми се нови,исто така и збирката по сметководство. Учебниците?
--- надополнето: 24 септември 2013 во 10:30 ---
Математика и сметководство требаат книги или можам и со копии да поминам? Збирка и таблица математика ми се нови,исто така и збирката по сметководство. Учебниците?
Можеш и со копии, само ти треба оригинал збирка по математика за на полагање, се останато можеш и копија
--- надополнето: 25 септември 2013 во 16:18 ---
uh pravo odsekogas sum mrzel mnogu bubanje e a go zedov radi toa sto site vikat deka lesno se pominuva... a ekonomijata mi odi i ... sega koga sednav da citam pravo povtorno mi se javi toj sindrom na mrzejne na ovoj predmet
Оди си кај Таки Фити на предавања, мн боље ќе ти биде, убаво објаснува и ако си сконцентриран полесно ќе ти биде после за учење
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Што се секираш толку? :) Нема некоја улога тој список, и да пропуштиш некое предавање ништо страшно, ќе си добиеш на крај пак потпис :)
Лани попушташе за повисока оцена ако те имаше на сите списоци. Ако си на граница ставаше повисока :)
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Продавам : Макроекономија ( книга и прашања што се паѓаат на колоквиум/испит), Микроекономија ( книга и прашања), Политика на социјален развој ( книга и прашања) и Трговско право ( книга ). Кој е заинтересиран нека ми пише во инбокс :)
--- надополнето: 25 септември 2013 во 16:23 ---
Лани попушташе за повисока оцена ако те имаше на сите списоци. Ако си на граница ставаше повисока :)
Епа уствари и за тоа е и списокот, можеш и со семинарска да добиеш плус оценка, ама од тебе зависи :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Абе кои од вас беа прва година смерови Сметководство и економија? Еден не познавам, а имам неколку познати. :D
 
Член од
2 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Zdravo, moze da mi kazete kako da se zaclenam na zephyr? Po predmetot e-biznis zadolzitelno ni e da bideme zacleneti :) fala odnapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom