Економски факултет (reloaded)

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Земи си МЧР, нема да зажалиш. Ден-два го учев пред колоквиуми, 9ка имам.
Слушнав, МЧР дека Димитар ќе одел во пензија и дека друг ќе предавал, најверојатно Кирил Постолов. Инаку за учење малку шит е, како економика и затоа се мислам дали да го земам и јас...
--- надополнето: 5 јануари 2012 во 22:13 ---
Колеги, исто така сакав да прашам кој има слушано до сега:
Информациони Технологии-некако лесно ми делува, дали треба да се оди на предавање, како се полага, дали е тешко за учење...
Претприемништво од Таки, ако е како основи на економија, тогаш не е тешко, а и не е нешто голема книгата..
Ај ве молам колеги ако некој има искуство со овие предмети, или со некои други изборни нека сподели.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Слушнав, МЧР дека Димитар ќе одел во пензија и дека друг ќе предавал, најверојатно Кирил Постолов. Инаку за учење малку шит е, како економика и затоа се мислам дали да го земам и јас...
--- надополнето: 5 јануари 2012 во 22:13 ---

МЧР е лесен, ама досаден предмет. Има многу набројувања, малку логика, кејсовите се лесни, брзо се учи и може да се земе висока оценка. Кој нема проблем да учи сложенки на памет како по економика, а сака да си го покачи просекот, нека го земе овој предмет.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Слушнав, МЧР дека Димитар ќе одел во пензија и дека друг ќе предавал, најверојатно Кирил Постолов. Инаку за учење малку шит е, како економика и затоа се мислам дали да го земам и јас...
--- надополнето: 5 јануари 2012 во 22:13 ---
Колеги, исто така сакав да прашам кој има слушано до сега:
Информациони Технологии-некако лесно ми делува, дали треба да се оди на предавање, како се полага, дали е тешко за учење...
Претприемништво од Таки, ако е како основи на економија, тогаш не е тешко, а и не е нешто голема книгата..
Ај ве молам колеги ако некој има искуство со овие предмети, или со некои други изборни нека сподели.
Мене ми беше редовен предмет (во 2ра) Информациони технологии, не е тежок предметот, на предавање не бара професорот редовност, на вежби треба да се иде.
Колоквиумот беше со 20 прашања, и за секое прашање пишуваше колку има точни одговори, и 5 отворени прашања.
Исто така се полага еден дел на компјутер, и тоа е доста лесно, секако ако идеш на вежби :)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
А има ли некој да каже нешто за Правни и етички аспекти на интернет? Слушнав дека бил мн лесен... Па ако може некој поконкретно да ми пише мислење би му била благодарна :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А има ли некој да каже нешто за Правни и етички аспекти на интернет? Слушнав дека бил мн лесен... Па ако може некој поконкретно да ми пише мислење би му била благодарна :)
И мене ова ме интересира.

И кога сме веќе кај изборни... имал некој финансиска математика? :)
Јанев го предава или некој од асистентите?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Ај некој нека каже повеќе за основи на менаџмент испитот во јануари ако може ...
И Дали има кејсови на испитот ?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Слушнав, МЧР дека Димитар ќе одел во пензија и дека друг ќе предавал, најверојатно Кирил Постолов. Инаку за учење малку шит е, како економика и затоа се мислам дали да го земам и јас...
Избери го бе :icon_lol:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
А има ли некој да каже нешто за Правни и етички аспекти на интернет? Слушнав дека бил мн лесен... Па ако може некој поконкретно да ми пише мислење би му била благодарна :)
Многу е лесен, јас го земав лани. Се полага еднаш, скриптата е 100 страни и материјалот е лесен, има прашања и истите до последно се паѓаат на колоквиум, не бара присуство. нема полесен предмет од овој, дефинитивно.
 
Член од
5 ноември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
ima popraven kolokvium fpi?
--- надополнето: 6 јануари 2012 во 12:20 ---
decki matematika ima popraven 2 kolokvium >????
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Мене ми беше редовен предмет (во 2ра) Информациони технологии, не е тежок предметот, на предавање не бара професорот редовност, на вежби треба да се иде.
Колоквиумот беше со 20 прашања, и за секое прашање пишуваше колку има точни одговори, и 5 отворени прашања.
Исто така се полага еден дел на компјутер, и тоа е доста лесно, секако ако идеш на вежби :)
Мене ме плашат тие отворените прашања. А се зема ли висока оценка?
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Многу е лесен, јас го земав лани. Се полага еднаш, скриптата е 100 страни и материјалот е лесен, има прашања и истите до последно се паѓаат на колоквиум, не бара присуство. нема полесен предмет од овој, дефинитивно.
А колешке кога се полага одеднаш? ... На испит, за време на втор колоквиум или за време на прв... :)
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
А колешке кога се полага одеднаш? ... На испит, за време на втор колоквиум или за време на прв... :)
Лани мислам дека беше на 24 мај нема колоквиум само на испит, после вторите колоквиуми беше изгледа испитот
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Заборавив на тебе ќе те прашав директно:) .. да не имаш некои прашања ?
Неам прашања.Се вртеа овде некакви прашања порано па ако може некој да ги постави ако не здравје :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom