Економски факултет (reloaded)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.485
Лелеее една колешка ми вика од минатата година само со прашања не се положува и јас тупам глава цел ден еве 10 саати 3 теми научив уште три ми останаа(помали) и сега ова ШОК... Добро прашањата се учат за 4 саати амааа зошто губев време, ах ах... а колега задачи две има така? Можеш да се сетиш за што ти беа или не...?
за платниот биланс нешто беше задачата и за реален девизен курс да пресметаш
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
за платниот биланс нешто беше задачата и за реален девизен курс да пресметаш
Аааа реален девизен курс мн интересно тоа он не ни покажа пресметување како ќе научиме нез... А колега случајно да не ги чуваш прашањата од кои учеше макро?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Имам прашање до колегите од 2 год.дали по менаџмент можи сеуште да се прајави семинарска и дали има некој кој му фали 1 затоа што сум заинтересирана :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.485
Аааа реален девизен курс мн интересно тоа он не ни покажа пресметување како ќе научиме нез... А колега случајно да не ги чуваш прашањата од кои учеше макро?
ги дадов уште на почеток на семестаров. Не е тешко по формулата е
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
ги дадов уште на почеток на семестаров. Не е тешко по формулата е
Мхм... А значи не се тие од Либровци еден друг фотокопирница едни 60 прашања се вратат.... Хммм... Ееее ама која формула... Тешка работа ај ваљда ќе се положи...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.485
Мхм... А значи не се тие од Либровци еден друг фотокопирница едни 60 прашања се вратат.... Хммм... Ееее ама која формула... Тешка работа ај ваљда ќе се положи...
r=S*p/p*=p/p*/S според оваа формула а она другата (S-I)+(T-G)=(X-Im) или што и да ти се бара битно другата е од платен биланс
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
r=S*p/p*=p/p*/S според оваа формула а она другата (S-I)+(T-G)=(X-Im) или што и да ти се бара битно другата е од платен биланс
Колега фала многу, мн добро те држи меморијата изгледа... А пошто памтиш да не памтиш и отприлика колку прашања беа на заокружување? :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.485
Колега фала многу, мн добро те држи меморијата изгледа... А пошто памтиш да не памтиш и отприлика колку прашања беа на заокружување? :)
абе ме служи меморија не сум ја фрлил тетратката :) прашањата се тие од домашните
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Имам прашање до колегите од 2 год.дали по менаџмент можи сеуште да се прајави семинарска и дали има некој кој му фали 1 затоа што сум заинтересирана :)
А колку луѓе треба да има у групата ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе маркетинг можит да се стам у некоја група ако биле тројца и еден паднал?? :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Имам прашање до колегите од 2 год.дали по менаџмент можи сеуште да се прајави семинарска и дали има некој кој му фали 1 затоа што сум заинтересирана :)
Nema vrska mozes da pravis i so 1 pomalce , samo prjavi kaj nadzleznte :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Nema vrska mozes da pravis i so 1 pomalce , samo prjavi kaj nadzleznte :)
За менаџмент знам дека може и последниот ден кога се предава сеинарската дека и тогаш можеме да се запишеме дека така рекол па сега колку е точно незнам .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom