Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Ама изгледа сите сме желни за некое прашање за етика :). Инаку и мене ми кажаа само поделби да учам, ама многу ги има не се допамтуваат.:):):)

--- надополнето ---
ЛУСИНДА
Како што ми кажаа прашањата биле исти од декемвриска сесија. Можеби ти помогнав ако ги имаш од декемвриската :)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај ако се сеќава некој на некое прашање од последниов испит економика да ми пише по ПП =)
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
луге ја колку што знам квотата не си ја мењаш ако смениш смер.

иначе, да не има некој математика да ми позајми збирка и таблица за испитов на 20. ако сака одма после испит му ја враќам :D
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
shapeless

Економика од последниот испит беа скоро сите од книгата :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи документи за пријавување.

пријава со таксена марка- пријавата таму ќе ја добиеш...
оригинал сведителства и оригинал диплома...
извод и државјанство...

и потврда за уплатени 300 денари за студиски програми...

Само ова е при запишување така? :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Уписи за 2ра год: 13 - 17 сеп
3та год: 20 - 23 сеп

За 4та не ми текнува, ама изгледа 27 - 30 :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Боби[Мкд];3719293 напиша:
Значи документи за пријавување.

пријава со таксена марка- пријавата таму ќе ја добиеш...
оригинал сведителства и оригинал диплома...
извод и државјанство...

и потврда за уплатени 300 денари за студиски програми...

Само ова е при запишување така? :)
Да тоа е. Подетално од страната на факсот.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/41
Само мој совет да отидеш ептен рано за да поднесеш документи. Минатата година беше ептен гужва, некои чекаа и по 3-4 часа, а оваа година и се проширени квотите, така да за време на упишување и пријавување оваа година ке биде хаос во студентски прашања.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Уписи за 2ра год: 13 - 17 сеп
3та год: 20 - 23 сеп

За 4та не ми текнува, ама изгледа 27 - 30 :)
Што би правеле ние без тебе :)

Да тоа е. Подетално од страната на факсот.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/41
Само мој совет да отидеш ептен рано за да поднесеш документи. Минатата година беше ептен гужва, некои чекаа и по 3-4 часа, а оваа година и се проширени квотите, така да за време на упишување и пријавување оваа година ке биде хаос во студентски прашања.
Лош совет :)
Ќе си отиде вториот ден од првиот уписен рок и ако е голем баксуз ќе има 2-3ца пред него само :)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
dali nekoj znae za ekonomija na ispit sto treba da se uci? dali ima nekoj prasanja ili sl. ???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Само мој совет да отидеш ептен рано за да поднесеш документи. Минатата година беше ептен гужва, некои чекаа и по 3-4 часа, а оваа година и се проширени квотите, така да за време на упишување и пријавување оваа година ке биде хаос во студентски прашања.
Тука има една јака цака. Голем дел од луѓето ќе си речат ај од сабајле да фатам ред и ќе биде полно:)

Другиот дел од луѓето, нема да им се станува рано и ќе знаат дека е гужва па ќе си речат ај ќе дојдам покасно кога ќе се расчисти, и пак ќе биде гужва :)

Значи како и да свртиш, пак ќе чекаш, помалку или повеќе :pos:
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
dali nekoj znae za ekonomija na ispit sto treba da se uci? dali ima nekoj prasanja ili sl. ???
Основи на економија? Ако е да, се треба да се уче, и треба да научиш убаво, не напамет, не се паѓаат дефиниции. Инаку шо се однесува до прашања, имав едни и мене ми се паднаа од тие 5-6 на испитот, ако ги најдам, ќе ти ги пратам.

--- надополнето ---

Уписи за 2ра год: 13 - 17 сеп
3та год: 20 - 23 сеп

За 4та не ми текнува, ама изгледа 27 - 30 :)
Ова е точно така? Немој некој да остане незапишан заради тебе :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ама изгледа сите сме желни за некое прашање за етика :). Инаку и мене ми кажаа само поделби да учам, ама многу ги има не се допамтуваат.:):):)

--- надополнето ---
ЛУСИНДА
Како што ми кажаа прашањата биле исти од декемвриска сесија. Можеби ти помогнав ако ги имаш од декемвриската :)
Ах тој етика... :)

пиши мејлот од преклани иам 100тина прашања што се паѓаа вртете ги...

--- надополнето ---

Основи на економија? Ако е да, се треба да се уче, и треба да научиш убаво, не напамет, не се паѓаат дефиниции. Инаку шо се однесува до прашања, имав едни и мене ми се паднаа од тие 5-6 на испитот, ако ги најдам, ќе ти ги пратам.

--- надополнето ---


Ова е точно така? Немој некој да остане незапишан заради тебе :)
Му е гајле :)
Ако нејќете на ризик да идете, ќе си видите сами бидејќи сепак се бројки.... можно е да смешал некоја ;)
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
zosto nikoj ne mi odgovara za MARKETING POLITIKA NA CENI??? Sto da ucam, please help, vonredna studentka sum i neznam od koja kniga da ucam. Ako moze nekoj da mi pomogne....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom