Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Мене како што ми кажаа за еколошки менаџмент професорот бил заебан затоа и ја не одбрав тоа.
те излажале, Пеце е еден од најнезаебаните професори. само што касни, многу.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
те излажале, Пеце е еден од најнезаебаните професори. само што касни, многу.
А тоа што ви постави прашање КАКВА СЛИКА ИМА НА НАСЛОВНАТА СТРАНА и повеќе од половина не го знаевте :pos:
И јас имам Деловна етика и колку што знам цела „книга“ има 38 страни, плус уште 15 страни дополнителен материјал. Почнувам да се чувствувам како да сум на приватен факултет :pos: Се разбира ако ги исклучам другите предмети :pos:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Sakam da smenam izboren predmet, namesto delovna etika kaj Olgica Blazevska, da se prefrlam na ekoloski menadzment kaj Pece Nedanovski.
Da mi dade nekoj mislenje kaj koj e podobro,polesno i za ucenje, i za na kolokvium i za ocenka. Oti sega za prv kolokvium gleam malku e ekoloski ama posle da ne e potesko, a pa delovna obratno.
Jas imav i etika i ekoloski menadzment i na dvete pominav super...
Etika bara epten bukvalno da naucis se kao sto e vo knigata so isti zborovi da si nabubas...ali pa malku e materijal taka da ne e tesko. Ekoloski dava na kolokvium prvo prasanja so tocno netocno 5, pa posle imas nekolku sto ima edno tocno samo, i posle prasanja so dve ili 3 tocni. Taka da nema da se mislis dali e edno tocno, ili dve ili pet:wink: A na kraj ima i kratok esej ali ne e tesko uopste.
Isto taka e mnogu dobro kaj nego sto ako na primer padnes na prv kolokvium ti dozvoluva da si ides na vtor i posle da si go polagas prv samo :wink: Materijalot ne e mnogu i ne e tezok.A plus dava ocena plus od prisutnost i ocena plus ako imas nad 5 poeni na eseite.
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Кајгана пријателчиња - економисти ми треба итно информации за е- бизнис 1 година вонредни студии . Ме интересира како се полага, искуства било што би ми помогнало .Фала ви. Ке пишам пак :baeh:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Jas ne sum vonredno, ali imam drugar sto e! Bukvalno nema nikakva razlika, si polagas isto kako i redovno da si (na kolokviumi)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Istoto prasuvam, i toa kako e na kolokviumite po ovie predmeti? :pipi:
За меѓународен бизнис професорт дозволи полагање на колоквиуми за тие што се квадрат, куб, вонредни и слично.....нема да пушта список за запишување туку одиш на колоквиум и полагаш (така тој кажа)...а за СИС немам информации, треба да прашам
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
За меѓународен бизнис професорт дозволи полагање на колоквиуми за тие што се квадрат, куб, вонредни и слично.....нема да пушта список за запишување туку одиш на колоквиум и полагаш (така тој кажа)...а за СИС немам информации, треба да прашам
Fala kolega.:smir:
A samo od knigata ke bide ucenje ili ima nesto plus meg.biznis?
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Jas ne sum vonredno, ali imam drugar sto e! Bukvalno nema nikakva razlika, si polagas isto kako i redovno da si (na kolokviumi)
Сигурно е ова дека мозат и вонредните да полагаат на колоквиуми? И уствари некој ако мозе да ми писе искуства со предметите професорите несшто :smir: Фала :pipi:


И btw има ли некој на форумов што е редовен студент на е-бизнис, да можам да исконтактирам ?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Сигурно е ова дека мозат и вонредните да полагаат на колоквиуми? И уствари некој ако мозе да ми писе искуства со предметите професорите несшто :smir: Фала :pipi:


И btw има ли некој на форумов што е редовен студент на е-бизнис, да можам да исконтактирам ?
Можат вонредните да полагаат најнормално нема никакви проблеми, јас бев вонреден на е-бизнис па си се префрлив на редовен.
Слободно прашај ке ти кажам се.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
А тоа што ви постави прашање КАКВА СЛИКА ИМА НА НАСЛОВНАТА СТРАНА и повеќе од половина не го знаевте :pos:
И јас имам Деловна етика и колку што знам цела „книга“ има 38 страни, плус уште 15 страни дополнителен материјал. Почнувам да се чувствувам како да сум на приватен факултет :pos: Се разбира ако ги исклучам другите предмети :pos:
Ne be ta skriptata od 38 strani e za prv kolokvium ne e za cel ispit, kolku so razbrav, ali sepak malku bilo, okolu 70 strani se na se :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ne be ta skriptata od 38 strani e za prv kolokvium ne e za cel ispit, kolku so razbrav, ali sepak malku bilo, okolu 70 strani se na se :)
Јас колку што разбрав (а обично добро разбирам :)) таа е за цел испит + уште 10-15 дополнителни страници :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Јас колку што разбрав (а обично добро разбирам :)) таа е за цел испит + уште 10-15 дополнителни страници :)
89 страни(со сите ливчиња кога ке собереш) цел испит! Све се паѓа од тоа (поточно сите поделби). И јас мислев како наумдб... али не беше така :)
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
mamma mia aj te molam daj mi broj na Petre
eve moj email
outlawz_9111@hotmail.com

ej aj nakoj da mi kaze dali matematika e strasno na ekonomski please
:sekss:

Ај некој нека ми каже дали предметите во економски важат само за еден семестар или паК ЗА цела година:jaj:
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
89 страни(со сите ливчиња кога ке собереш) цел испит! Све се паѓа од тоа (поточно сите поделби). И јас мислев како наумдб... али не беше така :)
Kade moze da se najde skriptata so site tie dopolnitelni "livcinja" po etika? :pos2:Dali e istiot materijal od lani ili ovaa godina ima nesto izmeneto i plus dodadeno? :toe:Imate li informacii koga e zakazan kolokviumot po istiov predmet?????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom