Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ima kolega nedaj boze da zaglavis kaj ZIveta ili kaj razvoj ili kaj Irenceto


Kolega mnogu li go barade Avatarov.
DA zemam jas da ja stavam slikata na drugiot Kosmat na ekonomski
Sneza :nesum:
тука негде се со џоли.. само снежа шо има проретчени заби
 

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Мистерија... изгледа разнишавме неколку федери :D :D
Во последно не само што посетите на блогот почнаа да растат експоненцијално, туку имаме и посети од доста чудни реферали. т.е пренасочени од форумн на Зефир што кога се регистриав не успеав да пристапам на форумот. Линкот е следен.

http://zephyr.ugent.be/main/forum/viewthread.php?forum=2&thread=194

Доколку некој од вас може да пристапи на темата, нека ја ископира и нека ми ја прати на мејл или во пп..
мејл... ikonomista@gmail.com или ekonomski.informator@gmail.com

Изгледа последниот пост за Славе -кој ако не ви се верува ама МНОГУ го поштовам - ги раздрма малце на факултетот па сега почнаа да си кажуваат и дискутираат за блогот. Покрај посетите од зефир има и доста посети од емаил линкови.,.. така да ...

Целава поента на постов е ако некој може да пристапи на горенаведениот линк да ми даде инфомрација во каков контекст е спомнат блогот - дали како место каде што има тестови, или пак се работи за дискусија на ассистенти и професори во врска со блгот.

Поздрав...

always faithful Ikonomist :D
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Da ne znae nekj kako ide ocenuvanjeto na ebiznis vezbite, a voodno i kolku bodovi vkupno nosat kolokviumite?
I koga od prilika ke ni objavat kolku sme osvoile na vezbi
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Da ne znae nekj kako ide ocenuvanjeto na ebiznis vezbite, a voodno i kolku bodovi vkupno nosat kolokviumite?
I koga od prilika ke ni objavat kolku sme osvoile na vezbi
Па собери колку бодови имаше на сите 3 колоквиуми = 60. Од присуство на вежби се добива 10 поени и од вежбите 30 поени. Не знам како точно оди оценувањето, а претпоставувам дека дури кога ќе ни ставаат оцени ќе ни кажат колку имаме.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
ako moze nekoj da mi kaze dali ima nekoe skratuvanje na matrejalot po matematika i smet za ispit? pozz
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Мистерија... изгледа разнишавме неколку федери :D :D
Во последно не само што посетите на блогот почнаа да растат експоненцијално, туку имаме и посети од доста чудни реферали. т.е пренасочени од форумн на Зефир што кога се регистриав не успеав да пристапам на форумот. Линкот е следен.

http://zephyr.ugent.be/main/forum/viewthread.php?forum=2&thread=194

Доколку некој од вас може да пристапи на темата, нека ја ископира и нека ми ја прати на мејл или во пп..
мејл... ikonomista@gmail.com или ekonomski.informator@gmail.com

Изгледа последниот пост за Славе -кој ако не ви се верува ама МНОГУ го поштовам - ги раздрма малце на факултетот па сега почнаа да си кажуваат и дискутираат за блогот. Покрај посетите од зефир има и доста посети од емаил линкови.,.. така да ...

Целава поента на постов е ако некој може да пристапи на горенаведениот линк да ми даде инфомрација во каков контекст е спомнат блогот - дали како место каде што има тестови, или пак се работи за дискусија на ассистенти и професори во врска со блгот.

Поздрав...

always faithful Ikonomist :D
Druze za da pristapis na forumot na zephyr prvo treba da go imas izbrano kursot na koj e napraven toj forum odnosno za sekoj predmet (kurs) ima poseben forum. dokolku znaes na koj predmet e napisano toa ke moze da go procitas i forumot
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Druze za da pristapis na forumot na zephyr prvo treba da go imas izbrano kursot na koj e napraven toj forum odnosno za sekoj predmet (kurs) ima poseben forum. dokolku znaes na koj predmet e napisano toa ke moze da go procitas i forumot
Друже, знаеме ние тоа, ама ако некој веќе го има сретнато линкот на Zephyr сакаме да знаеме на кој форум на zephyr е постирано тоа (т.е. форумот на кој предмет)
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
во врска со запишувањето семестар. т.е. пријавување ... значи треба да купам , семестрален лист , маркица , да уплатам 100 ден. ... a на која сметка да уплатам ... ај плз нека ми каже некој шо како , ме мрзи да идам на факс денес ,нез ни дали работи денес .
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
во врска со запишувањето семестар. т.е. пријавување ... значи треба да купам , семестрален лист , маркица , да уплатам 100 ден. ... a на која сметка да уплатам ... ај плз нека ми каже некој шо како , ме мрзи да идам на факс денес ,нез ни дали работи денес .
Drugarce vazat starite smerk za na fax kako i dosega
ili ovaka:
Bucet na RM- Ekonomski fakulet Skopje
banaka na rimacot- NBRM
smetka: 100000000063095
snetka na buxesdki korinsik: 1600103697-788-10
prihodna sifra 723013-14
ova se smeki za praticipacija i internet(400 den)
Drugite 100 denara gi uplaka na PP10
za: Studenski sojuz
smetka: 300000001372004
bnka na primac: KOmercijalna banka
sifra: 289
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Drugarce vazat starite smerk za na fax kako i dosega
ili ovaka:
Bucet na RM- Ekonomski fakulet Skopje
banaka na rimacot- NBRM
smetka: 100000000063095
snetka na buxesdki korinsik: 1600103697-788-10
prihodna sifra 723013-14
ova se smeki za praticipacija i internet(400 den)
Drugite 100 denara gi uplaka na PP10
za: Studenski sojuz
smetka: 300000001372004
bnka na primac: KOmercijalna banka
sifra: 289
Колега,за партиципација е 723012.
Сите други уплати се 723013
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Знае ли некој дали ќе го продолжат рокот за заверување на семестар?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знае ли некој дали ќе го продолжат рокот за заверување на семестар?
Имам разбрано дека до петок е продолжен.
Некој да не има информации како треба да се уплатат 500 денари за потпис од Шуклев?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom