Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Epa site koi sto se zapisale na spisok u knizara koa kupuvale kniga, se od 8.00 (barem site so gi prasav), a onie koi ne kupile ili ne se pisale na spisok se od 9.30 taka da ima nekoja logika :)
Ajde koj ke otide do fakultet ke potvrdi dali e tocno :)

Јас ја купив книгата и полагам од 8.
И јас слушнав дека сме поделени во две групи,едни во 8 односно оние кои ја купиле книгата и другата група оние кои не ја купиле книгата.
Инаку маркетинг полагам во амфитеатар 3,а менаџмент во 9 во фоно
да нема некој со мене?

А управувачко има ли веќе списоци извадено.?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Јас ја купив книгата и полагам од 8.
И јас слушнав дека сме поделени во две групи,едни во 8 односно оние кои ја купиле книгата и другата група оние кои не ја купиле книгата.
Инаку маркетинг полагам во амфитеатар 3,а менаџмент во 9 во фоно
да нема некој со мене?

А управувачко има ли веќе списоци извадено.?
Епа ова уште повеќе ме уверува дека има точност во тие информации за списоците маркетинг.
Јас сеуште незнам каде полагам менаџмент, чекам информации хахаха
А маркетинг ке видам во понеделник :helou:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
чекајте бе луѓе.. и јас ја купив кингата и полагам од 8...

ама ова сево некако нема смислма... јас мислам дека поќе од пола ја имаат купено книгата.. нема шанси да ги сместат сите во ист термин што ја имаат купено книгата
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
A so ogled na faktot sto ima mnogu studenti koi od lani ja kupile knigata, a i so znam mnogu luge koi sto ne ja kupile....I ste videle kolku e mal spisokot za polaganje od 9.30 vo sporedba so toj od 8.00?
Ajde neka mi gi kaze uste nekoj terminite za menadzment da se osiguram :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
915
A znaete li deka tie so kupile kniga se od 8.00, a tie so ne kupile se od 9.30? Ke vidime so ke se desava u vtornik :)):nesum:
Јас ја купив книгата и полагам од 8.
И јас слушнав дека сме поделени во две групи,едни во 8 односно оние кои ја купиле книгата и другата група оние кои не ја купиле книгата.
чекајте бе луѓе.. и јас ја купив кингата и полагам од 8...

ама ова сево некако нема смислма... јас мислам дека поќе од пола ја имаат купено книгата.. нема шанси да ги сместат сите во ист термин што ја имаат купено книгата
A so ogled na faktot sto ima mnogu studenti koi od lani ja kupile knigata, a i so znam mnogu luge koi sto ne ja kupile....I ste videle kolku e mal spisokot za polaganje od 9.30 vo sporedba so toj od 8.00?
Кој, ви се молам, дојде до таков заклучок дека термините се одредени според тоа кој купил книга?

Jaс ја немам купено книгата, па полагам од 8.

Не знам од каде таква аналогија дека тие што ја купиле книгата се од еден термин, а тие што не - во друг. Списоците се по азбучен ред и едноставно се поделени студентите во 2 термина затоа што се премногу и нема место за сите да полагаат одеднаш (околу 1500 се).
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Кој, ви се молам, дојде до таков заклучок дека термините се одредени според тоа кој купил книга?

Jaс ја немам купено книгата, па полагам од 8.

Не знам од каде таква аналогија дека тие што ја купиле книгата се од еден термин, а тие што не - во друг. Списоците се по азбучен ред и едноставно се поделени студентите во 2 термина затоа што се премногу и нема место за сите да полагаат одеднаш (околу 1500 се).
Epa ako ne vide ubavo i na spisokot od 9.30 ima po azbucen red od pocetok hahah na pr. jas se prezivam na T, a spored tvojata logika treba da sum od 9.30 :), a sum od 8 :S NAJVEROJATNO NAPRAVILE NEKOJA GRESKA
A i ne sum samo jas so takva informacija, za spisocite .........
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имам и од 8 :)
Затоа реков дека е среќен,го смешале со некој.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Кога ќе размислам, сеедно е дали имаш или немаш купено книга, бидете сигурни дека ќе биде заебано :) И одлично да го имаш поминато материјалот и се да знаеш бидете сигурни дека ќе се двоумите на секое прашање. :toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
915
Може професорката така го составувала списокот, не водејќи сметка која “група на полагачи“ доаѓа прва а која последна, ги вметнала тие што ја купиле книгата комбинирајќи ги со пријавите од паднатите во септемвриска сесија
И сите останати


Ама најсериозно ме исплашивте со констатацијава... Јас по азбучен ред сум прв од 8 и тоа во читална. Уште фали да не ме има на списокот...

 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
луѓе ај малку помош околу сметководството за прва година, прв колоквиум.
значи досега што беше- беше. проф. Зорица предаваше во турбо брзина кога требаше најмногу да се објасни. првите 2 недели предаде 30 страни, ок. кога стигнавме до она што е основно и важно, биланс на успех и биланс на состојба, професорката предаде 60 страни за 2 саати, без нешто поасално објаснето на проекторот, стигнавме до контата и продолжи да збори, средно-економистите ја гледаа бледо а за нас гимназијалците да не зборувам. сега го гледам материјалот, до 30 и некоја страна теорија што е , ок , го знам со оглед на тоа дека од понудени одговори избираш еден, опција точно/неточно и дополнување. прашањето ми е какви ќе бидат билансите кои треба да се пишуват, дали уште прв колоквиум ќе ги имаме сложените (класифицирани биланси) или нешто поедноставни. на вежбите асистентката исто така многу брзаше, се на се, со пола час вежби одиме на колоквиум..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom