Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ако го промашиш едното не добиваш поен, или се или ништо
Знам тоа, имам какво-такво искуство од Маркетинг, повеќе се плашам на прашањата што носат по поен, отколку на тие што се по 0,5.
78 e plafonot :pos2:
Обично границата ја спушта на половина од тој што има најмногу поени, па според тоа ќе биде 40. Ама ќе видиме.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Ај ќутете,и учете таму.
Да не ви изгасам интернет (татко ми е пријател со газдата кој го измислил интернетот,mr John Internet)
не ги лажи, Радован Интернет се вика типот.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ок луѓе, јас одам да читам маркетинг со надеж дека менаџмент ќе ја спушти границата.:smir:
Се читаме за 2-3 саата кога ќе правам пауза.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како бе така учите,информациите ви летаат.

На пример,за три саати учиш 40 страни,но ќе ги знаеш асално само првите 10 (зашто си ги прочитала додека мозок се загревал,бил свеж) и последните 10 (зашто се информациите најсвежи).
Меѓу нив,тие 20 страни,му доаѓа како спортско читање.

Seriously,колку страни проаѓате за 20 мин еве?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас пројдов денес 93 страни,детално,нетипично за мене :)

Мада ме исплашивте,па што да праам.
Сеа малце одмор,па уште 5-6 страни,и после учење од сабајле,4 A.M.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Пред некој ден ми рекоа дека маркетинг на предавање рекла дека 8 и 9 глава нема да требаат за колоквиум,дека биле чисто информативно за нас.Знаете ли нешто вие за оваа.? Мене не ми се верува?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
jas ucev marketing i vo sredno.......osnovata na marketingot e vo istrazuvanje na pazarot .........taka da mislam deka ke dade neso i od toa
a za sneki se bitni fazite.
tocki i podtocki hahaha
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
све е битно, коа ќе ископа некоја ствар која додека сте ја читале не сте ни помислиле да и посветите посебно внимание, па некои зборчиња -на, по, до, крај, меѓу...-уз работи шо стварно ги знаете...
интересно ќе биде:tapp:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Мравка,како менаџмент денес?!
Ние не се плашиме маркетинг,еве јас 60 страни прочешлав убаво за 3 саати,наредните 60 ги имав асално научено па ќе видиме.
Липглос кој клас беше бре?!
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
менаџмент 30 бода:( а толку го....ајт
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Пред некој ден ми рекоа дека маркетинг на предавање рекла дека 8 и 9 глава нема да требаат за колоквиум,дека биле чисто информативно за нас.Знаете ли нешто вие за оваа.? Мене не ми се верува?
8 и 9 глава се едни од најглавните по Маркетинг, нема логика да не даде нешто од нив. Инаку не се секирајте за Менаџмент, сигурно ќе ја спушти границата, штом нема напишано од колку се положува. Најверојатно ќе каже на првото предавање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom