Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Аман бе колеги, кај ве снема, или учите? Или пак полагате од 9 :)
Ај и ја идам на факултет. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мех,очигледно не сме се погодиле јас и Шуклев.
Прашањата на кои јас им обрнував внимание ги немаше,а имаше некои чкљ вадени од слики4ки и многу со сите точни.

Башка,имаше и лесни,мора да признаам.

Мислам дека ако кејсовите ги погодив би требало да пројдам,ама да не кобам пред време :)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
А од книгата можевте да гледате 30 мин или колку беше? Како изгледаше? :vozbud:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Еј а како ви беа одговорите на тоа кејсовите? Една група имаше само, така?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас заокружив по три на двете.

На првото кругови на квалитет,константно подобрување и скратување на производството.

На второто беа двете претприемачки и на Allai*** административното.

Првото сигурен сум дека се тие три,поради групите,4 пати спомнување на зборот константно подобрување и lean производство.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Јас не првото ги заокружив сите, а на второто исто ко тебе. Него зашто мислиш дека и бенчмаркинг не спаѓа?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Немаше реален бенчмаркинг,анализа на што да се гледа,плус не се споредуваа со конкурентски фирми,туку со нивните филијали во Детроит :|

А за надворешно снадбување,тоа може постоеше,бидејќи примале помош од Федеративна или што и да беше тоа.
Ама ми изгледаше неконкретно :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
И ја не видов ситуаци со бенч ама по некоја логика го заокружив и тоа. На крајот на кејсот во книгата види третото прашање...има вака: Со кој доказ се потврдува дека бенчмаркинг е спроведен?.... па ја заклучив дека има :)
Заклучок на многу глуп начин:nesum: Незнам ни ја како се загледав у тоа...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Немаше реален бенчмаркинг,анализа на што да се гледа,плус не се споредуваа со конкурентски фирми,туку со нивните филијали во Детроит :|

А за надворешно снадбување,тоа може постоеше,бидејќи примале помош од Федеративна или што и да беше тоа.
Ама ми изгледаше неконкретно :)

Бенчмаркинг 100000000000000000000 % е точен одговор
Прочитај даден ти е одговорот у прашањата што ти се под кејсот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може ве лажел :)

Знае он дека овие сега што полагаат би го слушнале тоа,нефер би било ^-^
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Јас на првото ги заокружив сите без бенчмаркинг.А второто исто ко вас.
Али многу не се надевам да положам,уствари ич не се надевам. Полагав во Фонолабараторијата сите седевме еден до еден немаше празни места и сите се гледавме ко телиња.
Резултати ќе има во 3 ќе одам да се видам.
Инаку среда повеќе не е неработен ден:)
Финансиско сметководство си останува во среда.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Хахахахахаха...мене сега ми е веќе гајлееее...вчера тие што беа најјаки денес излегоа ....од разочарани по разочарани,јас психички си се спремив за секаков исход,па макар и по сите да паднам.Се надевам,ама не премногу.Реално да поучев уште малце,боза ќе ми беше.
Инаку за кејсовите прашањата под случајот беа од голема помош,така ни сугерираа,така и испадна.Претежно сите прашања беа со по 4 точни,инаку мене сите ми се гледаа ко точни,по препознавање сите сум ги прочитала некаде,ама каде?!И збунка голема,па сега....шо биде нека биде.Не му ја мислам.
А утре бе дечки?!хихихихихи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom