Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Дали треба да се учат сите стојалишта од Дефиниција на Менаџмент?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јао,па тоа е најлесното море :)

Ајде,назад да извежбам способности на менаџерот,9 се:kesa:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Аахахахахааахахахахаха МАЦ ТИ НЕ СИ РЕАЛЕН!!!!
Немогуче е некој така да ги знае,до душа знам 2-3 девојчиња што не живееа последниов месец,така да може тие да бидат исклучок.
Јас еве си признавам и при толку учење не ги знам сите од а до ш набројуванки,не знам по колку има,знам од прилика за што се работи,ама од прилика...
Што е најинтересно смислил поволен начин да не збуни.Еден пасос се повторува во слични,но сепак различни делови во една цела тема,е сега некаде го има,а некаде го нема и сега се буниш,еј абе ова познато ми е,кај го читав,вртиш 5 страни поназад го гледаш,а и 5 страни понапред.Добра финта.Да неможеш да се ориентираш во материјалот,до каде е,каде е и што следи.Јас на пример имам фото меморија и се губам,маф ми е работава.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Го знам материјалот ама ......
Никогаш нема да ги научам сите поделби убаво.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
обрнете внимание на поделбите (карактеристики, предности, слабости........)

а за тие точно/неточно учете ги дефинициите ( треба до зборче да се знаат)

исто битни се сликите и табелите

(мене барем вака ме посоветуваа тие што се сега трета)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Ајде гасете форум и сите над учебник


Да не видам никој минимум 2 часа да се жалел тука

 

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
да бе... треба да си ненормален да ги учиш 20000 дефиниции за точнно неточно пошто само 5 прашања и 5 поени ќе има.

еве прашања менаџмент... само точните одговори се дадени
 

Attachments

Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
abreee lugee koa ke vidite SE treba da se uci ali mi kazaa lani deka imalo samo dve tri def i toa bile mn lesni mislam po logika ke ti tekne koe so e...a za prvive dve prasanja kako bese 1 nosi po 5 boda ili edno po 10???
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
abreee lugee koa ke vidite SE treba da se uci ali mi kazaa lani deka imalo samo dve tri def i toa bile mn lesni mislam po logika ke ti tekne koe so e...a za prvive dve prasanja kako bese 1 nosi po 5 boda ili edno po 10???
Едно по десет бода, колку што знам.
Инаку, во тие што се со повеќе-кратен избор, сигурно ќе има две-три прашања кои ќе се повторат најмалце еднаш. Така правеше до сега, па најверојатно пак ќе го примени тој метод :(
 

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Едно по десет бода, колку што знам.
Инаку, во тие што се со повеќе-кратен избор, сигурно ќе има две-три прашања кои ќе се повторат најмалце еднаш. Така правеше до сега, па најверојатно пак ќе го примени тој метод :(
КАКО БЕ ИСТИ ПРАШАЊА?? мислиш исто прашање со различни пондуени одговори... и кај едното едни точни кај другото други...?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Едно по десет бода, колку што знам.
Инаку, во тие што се со повеќе-кратен избор, сигурно ќе има две-три прашања кои ќе се повторат најмалце еднаш. Така правеше до сега, па најверојатно пак ќе го примени тој метод :(

EJ NE TE SFATIV xaxa kako ke ima dve tri so ke se povtorat najmalce ednas????
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
hahahahaha HARRY POTTER vi posakuva sreka za utresniot ispit xaxaxaxa:pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Исто прашање, со исти понудени одговори, кое се повторува. Знам дека на испитот во јуни имале прашање кое се повторувало три или четири пати :) Најјака финта на професорот, ако го знаеш прашањето вадиш повеќе поени, ако не го знаеш ќе испробуваш комбинации :)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
ajdeeee rabotava sekoe razlicno pa valjda edno ke trefnes xaxaxa :pos2:
a na pr ako zavrsam ja porano so prvite prasanja so NE MI SE VERUE ke treba da cekam da projdat tie 30 min pa da si produzam ili kako? zaso moze dur baram u kniga za prvite drugo prasanje da si zirnam xaxaxaxa i ke mi rece KOLESKE SE GLEAME- NIKAD :pos2:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Овие прашањава што ги дадовте...дадените одговори се сите овие или само тие што се точни!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom