Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Колеги може ли некој да сподели искуство од колоквиуми по Развој на економска мисла? Какви прашања се паѓаат? Пошто материјалов за учење изгледа ептен тежок, има многу информации, а згора на се самиот по себе е досаден. Секоја информација е добредојдена.:smir:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Зарем и биномен распоред не треба да се учи? Мислам дека тој требаше од прекинатите... Поправи ме ако е нешто ново од денес, може да не сум информирана :pipi:
Извинете, грешно прочитав што сум шкртнала во книгата:kesa:
Биномен распоред треба, другите не треба:)

Колешке на кои предавања ќе биде Драган во 8 или во 12 :smir:
Во 12, Славе го кажа тоа за втора група, а за прва не знам.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
dali znae nekoj so treba da se uci po meginarodna spedicija i pransport od skiptata samo crtickite ili se
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
A ekonomika isti se prasanjata i za 2te glrupi taka? I za tie od kaj Bojadziev i za tie od kaj Blazevska?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Од почеток се до петта глава, заклучно со неа.

Да прашам за мал бизнис...Ако го полагам на испит, наместо на колоквиуми, оценката ќе зависи само од освоените поени на испит?
Menagment na Golem Biznis podobro i polesno e preku kolkviumi sovet od mene i Naumdb :helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Да не знае некој нешто повеќе за тоа дека нема да има веќе "квадрат" и кај нас на Економски, зашто јас такво нешто денеска слушнав... ениуан?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Да не знае некој нешто повеќе за тоа дека нема да има веќе "квадрат" и кај нас на Економски, зашто јас такво нешто денеска слушнав... ениуан?
Мислам дека нема повеќе квадрат, само презапишување предмет... број на кредити помножен со 10 евра, ама стварно не сум сигурен за ова, требаше вака да биде уште претходниот семестар, цело време зборев за тоа и не испадна така :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Ајдеееееееееееееееееееееееееееееее ги добивме, сепак сум била поефикасна од Нимиц :pos2::pos2:
Еве за повторно да не ствараме гужви на форум ги уплодувам и повелете линкот
http://www.megaupload.com/?d=C9R65X4B
Намерно ги конвертирав во пдф бидејки беа пишувани со фонт, па може некој да го нема а вака сите ке можете да ги отворите, ако случајно некој ептен сака word.doc нека пише на пм и одма пракам :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
ајдеееееееее со лесноооооооо

Има ли уште на некој што му прави проблем линкот?
Намерно го ставив на megaupload бидејки rapidshare прави привремени проблеми односно не дава да се спушти, ако има некој предлог за друг сајт за уплоад нека каже одма ке го уплодувам
::$:

Еве линк и од rapidshare http://rapidshare.com/files/354431270/Ekonomika.rar.html
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Од почеток се до петта глава, заклучно со неа.

Да прашам за мал бизнис...Ако го полагам на испит, наместо на колоквиуми, оценката ќе зависи само од освоените поени на испит?


Јас имам слушнато за информациони дека и пола од 6та глава требало !???!?:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Мислам дека нема повеќе квадрат, само презапишување предмет... број на кредити помножен со 10 евра, ама стварно не сум сигурен за ова, требаше вака да биде уште претходниот семестар, цело време зборев за тоа и не испадна така :)
Значи 70-80 евра... а и со тоа што неможеш да запишеш еден предмет од таа година што ја запишуваш....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Наидов на личност која поседува некаков материјал за економика (или прашања или тест :toe:), ама уште сум во преговори за да ги добијам, чим ги добијам ке ги уплодувам и ке го споделам линкот тука. :hug::hug::hug:
Хаха Моите и на Џо прашања се ова :)

:pos2: Преговори... хахаах ме насмеа.. ајде пробај да ги најдеш, и јас знам една личност, али не ми се бараат од таа личност....
Се надевам не сум јас таа личност :)

6-че,7миче комотно може на испит да си извадите со нив :helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Хаха Моите и на Џо прашања се ова :)



Се надевам не сум јас таа личност :)

6-че,7миче комотно може на испит да си извадите со нив :helou:
Хахаха не беше ти таа личност, да знаев дека ги имаш ќе ти ги побарав хахаах...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom