Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
А што најчесто земаат за изборни предмети во 2ра? Слушам и рускиот бил ептен лесен.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Па изборните се различни, зависно од тоа на кој смер си. А рускиот бил лесен, се учело азбука така да :pos: би требало да е лесно :pos2:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Сите се во дилема, дали руски или англиски. Не знам што ќе испадне на крај.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ќе одите на руски само затоа што е полесно, иако воопшто не ве интересира и нема да ви служи во животот? :nesvest:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Што па толку ве исплашило англиски??? Зашто??? Не си на филолошки па да бараат перфект знаење. Не е толку страшно. Зашто стварно да учите нешто што нема да ви служи и не ве интересира??? Плус за англиски се дава и сертификат :helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Што па толку ве исплашило англиски??? Зашто??? Не си на филолошки па да бараат перфект знаење. Не е толку страшно. Зашто стварно да учите нешто што нема да ви служи и не ве интересира??? Плус за англиски се дава и сертификат :helou:
Па не е толку страшно, имам солидни познавања на англискиот, супер ми оди, ама работата е да се одбере полесниот јазик (каде што нема учење). Сепак станува збор деловен јазик. Ако заглавам тоа, што ќе правам со Менаџмент и Маркетинг?:wink:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ако имаш познавање од англискиот ни случајно да не си помислил на руски :pos: озбилно, не бара толку учење, брзо се учи и нема да имаш проблеми, добро сепак изборот е твој, ти најдобро си знаеш, а за макретинг и менаџмент фати го едниот на колоквиум по можност маркетинг и немаш проблем :wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
ќе одите на руски само затоа што е полесно, иако воопшто не ве интересира и нема да ви служи во животот? :nesvest:
Ти бе што се мешаш на темава (со вакви постови), кога не си на економски?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
хахаха ц ц и пак крши филмови :pos: остај ги луѓето нека си кажат , ааа го претеруваш :pos2::pos2:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ти бе што се мешаш на темава (со вакви постови), кога не си на економски?
ти шо пишиш оф топик бе :baeh:
јас барем давам мое мислење за нешто кое е тема на разговор... :pipi:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А во изборни предмети само јазици има?
Лани кога се запишувавме ни даваа една книгичка Водич низ студиите,нешто слично беше, во неа пишуваше дека освен јазици во изборни предмети имаше и други два предмети не знам точно како беа. Важи ли тоа и за оваа година или не.?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Има и други изборни покрај јазиците :)
:smir: Не ми лежат мноуг јазици,се трудам да ги избегнувам.
Инаку јас сакав да изберам развој на економска мисла и организационо однесување.Знаете ли кој предава по овие предмети?
А сега се збори дека и маркетинг ке ни биде изборен па ке видиме можеби ке има некои промени.Инаку уписниот рок бил од 22 до 30 септември.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Мислам дека Маркетинг ќе биде изборен за наредните генерации.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom