Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kako ne vi e sram da zboruvate vakvi raboti za profesorot po matematika???Eliminatorna grupa stvarno smesno zvuci.Za onie koi ne znaat, eliminatorna grupa e najlesnoto, smesno i glupavo opravduvanje.A za toa profesorot bil manijak zagleduval devojcinja navistina kako ne se sramite da izmisluvate vakvi raboti???
Mizernooooooo vo bukvalna smisla na zborot!!!!!!!!!
Ti se registrira tuka samo za ova da ni go kazis? Sigurno ne si student/ka na ekonomski stom zboris vaka ili pak si nekoja negova bliska osoba. Vo drug slucaj ne bi go zborel/a ova :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Добро, донекаде е во право оваа бонбонава :pos:
90% од тие што паѓаат терминот елиминаторна го користат како оправдување за паѓањето.
А останатите 10%, верувам дека добиле тешки задачи... ама и тие се решливи, не може да бидат нерешливи. :)
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Da se registrirav tuka za toa da go napisam, zatoa sto bev isprovocirana od mnogu nedolicni izmislici na akademski gragani.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Kolegi od kade do kade treba da se uci za vtor kolokvium marketing?
ke pocnam uste od sega da go spremam :helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Kolegi od kade do kade treba da se uci za vtor kolokvium marketing?
ke pocnam uste od sega da go spremam :helou:
Па види во таа програмата што ни ја даваат на почетокот. По старта книга мислам дека беше некаде до 268, ама по новава не знам :)
Би требало да каже професорката на првото предавање... Вториот колоквиум ќе биде целосна спротивност од вториот.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:

Нема потреба да учиш од книгата, се што ти треба е во збирката. Мене доста лесен ми се гледа матријалот без разлика што немам завршено економско. Единствено мислам дека добро треба да се научат ставките зошто лесно може да се смешаат. Впрочем, да не зборам пред рака, ќе видиме што ќе падне во понеделник... =))

Kako ne vi e sram da zboruvate vakvi raboti za profesorot po matematika???Eliminatorna grupa stvarno smesno zvuci.Za onie koi ne znaat, eliminatorna grupa e najlesnoto, smesno i glupavo opravduvanje.A za toa profesorot bil manijak zagleduval devojcinja navistina kako ne se sramite da izmisluvate vakvi raboti???
Mizernooooooo vo bukvalna smisla na zborot!!!!!!!!!
Хахаха... сакаш да ги скенирам задачите, па да утврдиме заедно дали има разлика или не ?? =))
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
Kako ne vi e sram da zboruvate vakvi raboti za profesorot po matematika???Eliminatorna grupa stvarno smesno zvuci.Za onie koi ne znaat, eliminatorna grupa e najlesnoto, smesno i glupavo opravduvanje.A za toa profesorot bil manijak zagleduval devojcinja navistina kako ne se sramite da izmisluvate vakvi raboti???
Mizernooooooo vo bukvalna smisla na zborot!!!!!!!!!
Леле леле ај не треси глупости, кога ќе ти се падне елиминаторна група тогаш да дојдеш и да коментираш тука! Мене ми се паднала, и една задача во таа група не се решава, крај! Нема тука не си учел па незнаеш да ја решиш.

Ај нека кажат постари генерации што прашања паѓаат за основи на сметководство. на што да се обрне повише внимание. Читам и глава ми чади. Книгава ја пишувале ко сите да сме завршиле економско.... :tapp:
Колега на првиот колоквиум сите прашања што се паднаа беа од збирката copy paste, се надевам и годинава ќе ви биде така ! Инаку за тоа дека е пишувана ко за од еконосмко генерции не се согласувам. Книгата си е тапа зашто е некој амерички стил.
позз
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки некој од вас да не полага МИС во недела или има ли некое искуство со предметов,ако да нека ми пише пп,ми треба еден совет.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Па види во таа програмата што ни ја даваат на почетокот. По старта книга мислам дека беше некаде до 268, ама по новава не знам :)
Би требало да каже професорката на првото предавање... Вториот колоквиум ќе биде целосна спротивност од вториот.
Treba samo narednite dve temi za proizvod i promocija :)
BTW, navistina li e "resavacki" vtoriot kolokvium? Iako smetam deka godinava nema da bide taka posto mn raboti se smeneti poradi novite okolnosti na faxov :)
Se nadevam ke bide po novo i podobro :S :tapp:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
uzasno me mrzi da ucam smetkovodstvo i se mislam da go ostaam za u januari... kako ide na ispit? nekade slusnav deka bilo polesno smetkovodstvo na ispit nego da se teteravam 3 pati po kolokviumi?:pipi:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ziva vistina e i stvarno mi e krivo zatoa sto stvarno ucev :uvo: drugiot test bese stvarno polesen ali toa e toa :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom