Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
definitivno e polesno so zaokruzuvanje ja nemozam da ucam se,principot mi e citam ednas i svakam so se raskazuva i posle uste ednas citam i tolku a vaka treba da sednam lekcija po lekcija da ja bubam NEMA SANSI!!!
 
M

myspirit

Гостин
definitivno e polesno so zaokruzuvanje ja nemozam da ucam se,principot mi e citam ednas i svakam so se raskazuva i posle uste ednas citam i tolku a vaka treba da sednam lekcija po lekcija da ja bubam NEMA SANSI!!!
имаш право за поминување полесно е со заокружување, ама пак на пишување повеќе вербално се развиваш
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Kolegi,koga se podnesuva molba do studentski za polaganje ispiti vo noemvriska ispitna sesija? ima nekoj formular? Lesno se odobruva na vonredni studenti? Ima sansi Marketing i Menadzment da dadat polaganje vo Noemvri? :helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Kolegi,koga se podnesuva molba do studentski za polaganje ispiti vo noemvriska ispitna sesija? ima nekoj formular? Lesno se odobruva na vonredni studenti? Ima sansi Marketing i Menadzment da dadat polaganje vo Noemvri? :helou:
Мислам дека има сесија и во октомври... ама не сум сигурен... За менаџмент и маркетинг можеш да ги полагаш и преку колоквиуми ако дозволат професорите. А за „вонредните“ сесии, треба прво да поднесеш молба, па ако ти ја одобрат тогаш ќе имаш право да пријавиш :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
definitivno e polesno so zaokruzuvanje ja nemozam da ucam se,principot mi e citam ednas i svakam so se raskazuva i posle uste ednas citam i tolku a vaka treba da sednam lekcija po lekcija da ja bubam NEMA SANSI!!!
Најчесто полесните предмети се со пишување, а многу почесто на испити. Ова што викаат дека ако има над 50 студенти мора да биде оптички чисти глупости.
Во право си полесно е да поминеш со заокружување, но кога ке дојде сите одговори да се можни од 6 е тогаш е маката. Вака со пишување ке пишеш сто знаеш, и знаеш што да очекуваш.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
abe neznam mene mi e mn bolje so zaokruzuvanje citam i pamtam a vaka treba redosled da zapazam edno drugo ne ide taka toa inace statitsika od 8 se polaga
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Најчесто полесните предмети се со пишување, а многу почесто на испити. Ова што викаат дека ако има над 50 студенти мора да биде оптички чисти глупости.
Во право си полесно е да поминеш со заокружување, но кога ке дојде сите одговори да се можни од 6 е тогаш е маката. Вака со пишување ке пишеш сто знаеш, и знаеш што да очекуваш.
Ахм... па не е баш лесно со пишување, посебно ако имаш некои набројувања, а не ти текнуваат. И не знам кога би положиле Маркетинг или Менаџмент ако е на пишување :raz: Не дека вака можеме да положиме :pos:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Ахм... па не е баш лесно со пишување, посебно ако имаш некои набројувања, а не ти текнуваат. И не знам кога би положиле Маркетинг или Менаџмент ако е на пишување :raz: Не дека вака можеме да положиме :pos:
Нормално дека е полесно со заокружување. Со пишување се губи многу време за учење и кога ќе ја видиш книгана од 300 страни губиш надеш.
Вака со заокрушување некако учам по логика и така решавам. Ама кога ке откачат и некое прашање кое нема везе за ништо, или ке го извртат прашањето и со книга мислам не можам да ги решам.
За маркетинг и менаџмент незнам, зошто ги немам, ама ако било како што викаат тешко на тие што имаат.
Во принцип зависи од професорот може да дава прашања со заокружување, да бидат лесни а може да направи и никој да не пројде.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Господинот Шуклев под пензија????:nesum:
И myspirit се разбуди од слаткиот сон... :pos:
Има време Шуклев за пензија, па да не фантазираме многу.
За начинот на кој се поставуваат прашањата по маркетинг и менаџмент... не би сакал да коментирам, ама мислам дека треба да се направат некои измени :raz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom