Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Za tie od e-biznis, statistika imaa vezbi deneska od 16-18
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Рокот е "до што побрзо", бар така ти одговараат кога ќе прашаш на студентски. Официјално беше до минатиот петок, ама не сум сигурна, прашај си да не смениле нешто во меѓувреме.

Имаш од книжара
* пријавен лист и маркица = 150 ден
* уплатници три = 15 ден
[1. за интернет = 400]
[2. за студенстки сојуз = 100]
[3. за предметот на кој што пишуваш квадрат, пр статистика = 86 евра, во денари околу 5300]

И тоа, се на се ти се фаќа 100 евра плус.
Кога тие што пишале квадрат ќе платат 100 односно 300 евра за запишување на семестар? Кога ќе исчистат година?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
ako znae nekoj nema mi kaza sto treba da se uci teorija na odlucuvanje i informacinoni tehnologii

i na koj princip se testovite i ako ima nekoj testovi neka stavi ovde
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Moze li nekoj od postarite generacii sto im predavala prof. Kalina da mi kaze dali na kolokvium prasanjata za teorija se od kniga ili od slajdovi?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Кога тие што пишале квадрат ќе платат 100 односно 300 евра за запишување на семестар? Кога ќе исчистат година?
Хм, вака сега, на почетокот кога го упишуваш семестарот, ако си у приватна плаќаш 300 евра нели, епа сега, тие 300 ти се префрлаат за квадратот на годината, значи не плаќаш пак, и плус тоа другото што го пишав си го плаќаш [до сега би требало да е завршено тоа, упишувањето квадрат, ама не ме фаќај за збор, јас упишав минатата среда или чет.]

Moze li nekoj od postarite generacii sto im predavala prof. Kalina da mi kaze dali na kolokvium prasanjata za teorija se od kniga ili od slajdovi?
Дигитална екномија, или некој друг предмет?

Прашање: статистика за кога е закажан прв колоквиум? И дали има нешто сменето, во смисла дали сеуште важи тоа дека е отфрлена 3та тема, и уште нешто таму што имаше..ај ако некој не го мрзи нека пише у кратки црти , плс.
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
steta sto blogot veke go nema ,
mnogu bese korisen za studentite
sekako nevkusni bea komentarite za odredeni prof i ass.
zarem ne mozese site nevkusni komentari da se otstranat
za dobroto na studentite ?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
steta sto blogot veke go nema ,
mnogu bese korisen za studentite
sekako nevkusni bea komentarite za odredeni prof i ass.
zarem ne mozese site nevkusni komentari da se otstranat
za dobroto na studentite ?
Навистина штета што го нема, иако јас не видов некаков аир од неговото постоење, да бидам искрен :)

Инаку да прашам, некој дали знае кога му е приемно време на проф. по социологија, Ристо Христов?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Prasuvam za statistika???

Kolokviumot ke bide ili na 18 ili na 19 uste ne se znae. Inace kaj prof.Kalina treta glava treba samo definicii od slajdot za verojatnost zadaci od taa tema nema da ima.Materijalot ke bide do 5 glava mislam deka,ako stigneme.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
статистика е на 19 , вчера ни кажа Драган на вежби :helou:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
@ Ivana - малку не сфаќам, не ти е Славе Сељак Ристески статистика тебе?

@ TheBossesSis - прашував една другарка за ова вчера и ми кажа, сепак фала! :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Убо направија со блогот!Па од сите могучи начини вие најдовте на вордпрес...па уште и со крупни очекувања дека прашањата така лесно ќе поминеа,а повеќе и од очигледно е дека не е работата за навредите,како и да е невкусно и глупо од страна на студентите-постетитли на блогот,ама тоа е тоа...
Него...ај некој што е надворешна трговија да ме упати во Маркетинг на трговско претпријатие,кај професорот Митре Најдобриот_проф._на_целсвет,нешто упатства ти реков,ми рече,колковиумите дали се отупувачки или се лесни како и самата материја?!
И за Теорија на надворешна трговија кај проф.Љубица Костовска,жената е одлична,преубаво предава и фер се поставува со нас,ама друга е страната кога станува збор за колоквиуми секогаш,со оглед на тоа дека е тешка материјата иако е само на 200 страни,нема селективно учење по предметот,па дајте некоја конкретна корисна информација околу колоквиумите.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Епа сори тогаш не знам за кај таа, ама од друга страна и не-сори, :) ти треба да частиш што си го избегнала дотичниот проф. Славе Ристески, без в, како што сака он да се претставува.
Јас си знам, пишав квадрат ради него..
Со среќа инаку. =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom