Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Значи ако пишеш квадрат не плаќаш 200 односно 600 евра за повторно запишување. Да бидам појасен: пишувањето квадрат е само неможноста да ги полагаш предметите од редовниот семестар, без никакви дополнителни парични трошоци?
Колку што знам јас така беше, плаќаш само за интернет.
Ама еве на форумов се зборат други муабети.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Економика на претпријатие мажот тој шо е пушта списоци за редовност?
А за ова за квадрат шо е(ке нема од сега ваљда) слушнав нешо демек зависно колку кредити има предметот толку плаќаш за да го оставиш.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
знае некој до кај сме економика? до која страна ... :uvo:
Економика сме до неверојатната 30 - та стр. Не знам само како успева
жената да биде толку спора и досадна. Мора да си тренира редовно.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Економија на претпријатие баба Оле ли ви е?
Јас многу се замарав кај неа; бев редовен на сите предавања и ме имаше на сите списоци, плус имав презентирано и го имав купено оригиналниот учебник од кај асистентот во канцеларија, кој притоа ме запиша на список.

НИШТО од тоа не ми уважи, на прв колоквиум имав паднато само за 1 поен и со цел памет ми рече дека ќе ме пушти под услов на втор да имам 80 бодови (од 100). Јас нормално не ги освоив, па ме прати на испит, цела тетратка ја испишав и на крај пушти само 6-7 души и ми рече дека не била задоволна од напишаното но ајде ми прогледала низ прсти бидејќи ме гледала редовно на предавања.

И да, предавањата и се неверојатно досадни.

А вие, како си сакате. :pos:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Човеци...
Ај давајте некоја информација за Менџмент кај Шуки.:)
На постдипломски го слушам, па сеа наскоро треба да полагам прв дел (од два), додипломските не ми беа економска струка, па ме интересираат некои параметри за овој предмет од паталци.:)
Како најзаебан ми стои овој (мада е интересен).
На ПП ќе ве молам, ако има некој време...
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
дечки ај ве молам ако знае некој да ми објасни кај и е кабинетот на Мери Лазаревска на филолошки, фала пуно
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Економија на претпријатие баба Оле ли ви е?
Јас многу се замарав кај неа; бев редовен на сите предавања и ме имаше на сите списоци, плус имав презентирано и го имав купено оригиналниот учебник од кај асистентот во канцеларија, кој притоа ме запиша на список.

НИШТО од тоа не ми уважи, на прв колоквиум имав паднато само за 1 поен и со цел памет ми рече дека ќе ме пушти под услов на втор да имам 80 бодови (од 100). Јас нормално не ги освоив, па ме прати на испит, цела тетратка ја испишав и на крај пушти само 6-7 души и ми рече дека не била задоволна од напишаното но ајде ми прогледала низ прсти бидејќи ме гледала редовно на предавања.

И да, предавањата и се неверојатно досадни.

А вие, како си сакате. :pos:
Да да, на мојата група она предава. Би одел кај другиот ама ме мрзи да станувам сабајле, а претпоставуавм ако те нема кај оваа на списоци може уште повеќе да те заебе, така да ќе си трпиме:)
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Да да, на мојата група она предава. Би одел кај другиот ама ме мрзи да станувам сабајле, а претпоставуавм ако те нема кај оваа на списоци може уште повеќе да те заебе, така да ќе си трпиме:)

пушта списоци?! зашо ја незнам ... :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Da ne ima slucajno nekoj prezentacii ekonomika, tie ona sto gi pusta na cas???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
пушта списоци?! зашо ја незнам ... :)
Претпоставувам зашто си многу редовна:pos: Само еднаш пушти до сега, на вториот час мислам беше. Сепак мислам дека и на деловна етика знаела да пушти од време на време список, така да барај си некој да те запишува.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom