Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
kolegi kako e, se spremavte li za finansiski, kako vi ide ??? mene mi e teskoooooo :uvo:. pozzzzz i krstete noga utre :pipi:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
По правило е така но немора да значи, еве на пример МИС го полагавме повеќе од 50 студенти но професорот си има изградено принцип на оценување и кај него колоквиум се полага со 30 прашања со пишување, а испит 50 прашања со пишување. стратегиски менаџменет првите два колоквиуми беа оптички а третиот со пишувње, се е одлука на професорот на кој начин ќе биде испитот, исто така пред неколку години кога се воведуваше прегледувањето со оптички читач основи на менаџмент иако беа колоквиумите оптички испитот го даде со три лекции
Kolega jas ti pusav onaka kako sto stoi vo odlukata, se razbira deka eroijata e razlicna od praksata :)
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
dali nekoj znae kolku e granicata za Osnovi na Marketing ?
so kolku poeni se polozuva ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Кога се полага утре Финансиски Менаџмент???
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
По правило е така но немора да значи, еве на пример МИС го полагавме повеќе од 50 студенти но професорот си има изградено принцип на оценување.
Знаеш ли кога ќе има конечни резултати т.е оцени мис и кога ќе се зимаат?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дали некој знае кога ќе има резултати по Финансиско Сметководство? Пишете.:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
и нека пише некој ако знае како ке биде испитот по СИС позз:vozbud:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Здраво живо колеги...

како е ?
long time no see..
јебига има една болест што се вика (не бе заушки нека не ве тера на лошо одма) туку World of Warcraft и јас сум моментално во тежок стадиум затоа ме нема на темаваа..


туку ајде few hints за Меѓународна економија.. полагам на 14ти ...
инаку во последно играм World of Warcraft а во слободно време хоби ми е да учам... така да немам многу време за учење затоа кажеете некоја финта за меѓународна...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Здраво живо колеги...

како е ?
long time no see..
јебига има една болест што се вика (не бе заушки нека не ве тера на лошо одма) туку World of Warcraft и јас сум моментално во тежок стадиум затоа ме нема на темаваа..


туку ајде few hints за Меѓународна економија.. полагам на 14ти ...
инаку во последно играм World of Warcraft а во слободно време хоби ми е да учам... така да немам многу време за учење затоа кажеете некоја финта за меѓународна...
Финта??? :)
Има една, моли се да ти ги погоди прашањата :pos:
Слушнав дека за две врзани нули (т.е. две прашања по ред на кои имаш 0 поени) паѓала. Колку е точно, не знам, муабети од студенти :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom