Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Јас го положив математика во февруари и тоа на дополниелна, ако ги имаш решено задачите од комбинациите за испит не би требало да имаш проблеми.Немаше изведување, ако мислиш на форумули.Повеке внимание на веројатноста(омилена му е).
Во случај ако не го положиш испитот и те остави на дополнителна ќе одиш кај него во канцеларија ќе ви даде три теми од материјалот т.е задачите што не ви се точни и од тие три теми ќе ви се паднат две задачи со една решена точна задача го поладаш испитот и имаш 6-ка ништо повеќе.
Но АКО те остави на дополнителна :)


И ке ни биде дозволена збирка на испит сега??
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Ako vi e dozovolena skripta, kolegi morate da polozite, vi treba samo malku rabota t.e ucenje:smir:

aaa i ne se zamarajde so testovi od MAvrovka nema da vi pomognat
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
полагаше некој трет економија? ај на кој му текне , и ако не му е тешко да пише шо прашања се паднале. одприлика :helou:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
полагаше некој трет економија? ај на кој му текне , и ако не му е тешко да пише шо прашања се паднале. одприлика :helou:
Ако одиш на испит и го преполагаш третиов колоквиум ке треба да ги одговараш само прашањата од пос. колоквиум( така ми имаат кажувано).А штом си на испит ке имаш многу поопшти прашања него ли од колоквиум.Третиот колоквиум беше многу теоретски и за размислување.Понудените одговори беа долги и слични меѓу себе, имаше да пресметаш стапка на реален ГДП, вкупен депозит и уште нешто слично,имаше неколку прашања од последната тема,ее што највеќе приметив дека имаше за јавен долг,мон. фискална политика,едно прашање за девизен курс.... ииии не ми текнува веќе.Мислам дека колку толку ти помогнав :wink:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Ако одиш на испит и го преполагаш третиов колоквиум ке треба да ги одговараш само прашањата од пос. колоквиум( така ми имаат кажувано).А штом си на испит ке имаш многу поопшти прашања него ли од колоквиум.Третиот колоквиум беше многу теоретски и за размислување.Понудените одговори беа долги и слични меѓу себе, имаше да пресметаш стапка на реален ГДП, вкупен депозит и уште нешто слично,имаше неколку прашања од последната тема,ее што највеќе приметив дека имаше за јавен долг,мон. фискална политика,едно прашање за девизен курс.... ииии не ми текнува веќе.Мислам дека колку толку ти помогнав :wink:

да да thx ина. :smir:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Случајно да не се објавени резултатите Макроекономија ???
Ако знае некој нека каже да не идам џабе на факс...... :wink:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Moze da mi kazete ako znae nekoj za smetkovodstvo toj sto e prviot na lista kolku boda imase? Zoso neso slusnav deka spored tie bodovi ke bide ocenuvanjeto!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
зошто би биле според првиот?! јас ко што знам минатите години било ако си близу 270 или над имаш 10, ама ако е вака можеби мене повеќе ќе ми одговара...или не?!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
зошто би биле според првиот?! јас ко што знам минатите години било ако си близу 270 или над имаш 10, ама ако е вака можеби мене повеќе ќе ми одговара...или не?!

Kolku pomalce boda ima prviot, tolku bolje oceni ke se stavaat!
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Има ли некој што ќе полага испит статистика на 11ти февруари?
да поразговараме за материјалот и да размениме мислења :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom