Економски факултет во селекција на 1000 најдобри светски бизнис школи

Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Деновиве на влезот на Економски факултет гледам некоја реклама дека факултетот е избран во 1000 најдобри бизнис школи во светот.

Селекцијата била направена од Eduniversal.

Можеби грешам, но мене сето ова ми личи на фарса.
Може ли некој да ми го потврди ова?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
1000??!?! не е малце многу!? којзнае кое место сме.. 923?!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Искрен ќе бидам. Можеби не е во најдобрите 1000 факултети, но дефитивно не најсветски ориентираниот и најорганизиран факултет во Македонија.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
na toj plakat pisuva nesto so nekoj fakultet od Paris, a deka e pomegju najdobrite 1000 da cues a da ne veruvas, cista glupost.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Коа ќе размислиш дека само 100 земји имаат факултети и тоа по 10,добивате оригинален начин на кој се кажува дека сме на последно место :)
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Всушност не разбирам кој фактор се Eduniversal за да кажуваат кои школи се добри, а кои не.

Никаде на веб нема информации за Eduniversal освен на сајтовите:
www.eduniversal.com
www.eduniversal.net
www.eduniversal.biz

Каде што на .biz сајтот нешто бледо зборува за пријавување и плаќање за услуги.

Ме потсеќа ова малку на Nigerian 419 scam. Пратиш маил на 1000 школи во свет кажувајќи им дека се најдобри. И чекаш да видиш кои ќе бидат доволно наивни да платат.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас како што прочитав на сајтот некако повеќе ми изгледаше дека признанието му се дава за најдобра бизнис школа во Македонија (за што во суштина не грешат) и со тоа влегува во категоријата на 1000 најдобри школи во светот.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.811
Јас како што прочитав на сајтот некако повеќе ми изгледаше дека признанието му се дава за најдобра бизнис школа во Македонија (за што во суштина не грешат) и со тоа влегува во категоријата на 1000 најдобри школи во светот.
Грешка. Ако гледаме така Факултетот за економски науки на Европскиот Универзитет е најдобра бизнис школа во Македонија, затоа што е избран меѓу најдобрите 200 во светот.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Грешка. Ако гледаме така Факултетот за економски науки на Европскиот Универзитет е најдобра бизнис школа во Македонија, затоа што е избран меѓу најдобрите 200 во светот.
Доказ?

И те молам вакви смешки не ми прави.:tapp:

Европски универзитет кај што си отидоа пола професори зошто им правеле притисок.

И те молам наброј ми 5 експерти што предаваат на Европски универзитет.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Искрен ќе бидам. Можеби не е во најдобрите 1000 факултети, но дефитивно не најсветски ориентираниот и најорганизиран факултет во Македонија.
И најкорумпиран.

Доказ?

И те молам вакви смешки не ми прави.:tapp:

Европски универзитет кај што си отидоа пола професори зошто им правеле притисок.

И те молам наброј ми 5 експерти што предаваат на Европски универзитет.

Има доволно докази, IACBE Акредитација и предавањата од макдонските познати професори како и странски како што е Филип Котлер, ако си учел барем малку маркетинг ќе знаеш кој е.

Од ЕУРМ си отидоа професори, ама не беа од Економски факултет, погрешна информација, а и погрешна информација за притисок. Премногу лоша информираност ц ц ц

Експерти? Па сите се, почнувајќи од Јаќоски, продолжи со Јовановски Панче, Стаменковски Алекса и тн

Ете ти ги ,а кои предаваат на Економски и се експерти немој да ми кажеш Драги по математика и што предаваше во трета.:pos2::pos2:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Искрен ќе бидам. Можеби не е во најдобрите 1000 факултети, но дефитивно не најсветски ориентираниот и најорганизиран факултет во Македонија.
Да.
Организирано се бара мито од барем 300 евра за испит,или партија секс доколку се работи за студентка.

МY ASS!
Кога бре ќе ги поапсат тоа професорите таму?
Прв сакам да го видам Драги Јанев!!!!!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ехееееј, јака муда еј. Дуриии меѓу 1.000...смешки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom