Економски факултет- Штип

  • Креатор на темата AFI
  • Време на започнување
Член од
17 јуни 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво
Бруцошите на Гоце Делчев од кога ке почнат сеа со предавање.... од 15,20, 01 дали некој знае?
:))))))))
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
ТРЕТА ГОДИНА-МЕЃУНАРОДНА ЕКОНОМИЈА-ШТИП
Ми фалат имиња за Професори или асистенти од следниве предмети:
1.МЕЃУНАРОДЕН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ
2.МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ(изборен)
3.НАДВОРЕШНО ТРГОВСКО РАБОТЕЊЕ(изборен)
4.МЕЃУНАРОДЕН РАЗВОЈ(изборен)
5.СТРАТЕГИИ НА МЕО(изборен)
Исовет од некој од постарите колеги кои од изборниве да се одберат.
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
ТРЕТА ГОДИНА-МЕЃУНАРОДНА ЕКОНОМИЈА-ШТИП
Ми фалат имиња за Професори или асистенти од следниве предмети:
1.МЕЃУНАРОДЕН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ
2.МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ(изборен)
3.НАДВОРЕШНО ТРГОВСКО РАБОТЕЊЕ(изборен)
4.МЕЃУНАРОДЕН РАЗВОЈ(изборен)
5.СТРАТЕГИИ НА МЕО(изборен)
Исовет од некој од постарите колеги кои од изборниве да се одберат.
Постар Колега на форумот нема :( За професори незнам, има многу нови професори и асистенти примено таа година јас кога прашав за моите изборни така ми кажаа...Мегународен Финансиски менаџмент да не го предава деканот .Ние имаме Финасиски менаџмент сега во пети семестар па тој го предава асистент Темелков.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Постар Колега на форумот нема :( За професори незнам, има многу нови професори и асистенти примено таа година јас кога прашав за моите изборни така ми кажаа...Мегународен Финансиски менаџмент да не го предава деканот .Ние имаме Финасиски менаџмент сега во пети семестар па тој го предава асистент Темелков.
Декане благодарам,
Ќе треба да се побунам малце да стават повеќе информации на сајтот:))
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Лесен ли е англиски јазик за изборен? Каков е испито? Шо треба да се пишува?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Бизнис Академија Смилевски VS У.Г.Д - Штип ..

Кој, што, зошто, предности, поволности, ext?
Практични професионални студии, наспроти теоретски научни студии.

Првите подготвуваат за директно вклучување во деловниот свет, а вторите за директно вклучување во светот на науката и истражувачката дејност.

Со првите се подготвуваш за оперативен или стратегиски менаџер, со вторите за теоретичар на менаџментот.

БАС акцентот го става на стекнување компетенции за менаџерско работење. Факултетот за менаџмент акцетнтот го става на акумулирање знаења од теоријата на менаџментот.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
А да ве прашам, од кога почнува факултетот, јас разбрав од 15ти, насекаде ли е од 15ти во Гоце Делчев бидејки јас сум во Струмица запишан ?
 
S

Stivie G

Гостин
А да ве прашам, од кога почнува факултетот, јас разбрав од 15ти, насекаде ли е од 15ти во Гоце Делчев бидејки јас сум во Струмица запишан ?
и мене ме интересира тоа ама тешко некој да знае п.с. Која година ќе си сега?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
и мене ме интересира тоа ама тешко некој да знае п.с. Која година ќе си сега?
Прва.
Ама добив информација дека на 15ти ќе се оди таму па после од 20ти почнуват предавањата, мислам така некако слушнав, зборам неофицијално.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Точно ли е тоа дека од годинава нов декан на економски ќе бил Шајноски ??

Наслушнав вакви муабети денес, па да прашам дали некој (Деканот :) ) знае со сигурност .. На стр. на УГД си стои Фотов.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Точно ли е тоа дека од годинава нов декан на економски ќе бил Шајноски ??

Наслушнав вакви муабети денес, па да прашам дали некој (Деканот :) ) знае со сигурност .. На стр. на УГД си стои Фотов.
Не, мислам дека Шајноски беше в.д декан до изборот или реизборот на Фотов,вчера имаше интервју на штипската Стар тв со Проф.Фотов и беше прикажан како декан на Економски Факултет,па за понатаму не знам,кога ќе имаат совет на Универзитетот можеби тогаш ќе одлучат нешто друго
 
S

Stivie G

Гостин
Прва.
Ама добив информација дека на 15ти ќе се оди таму па после од 20ти почнуват предавањата, мислам така некако слушнав, зборам неофицијално.
исто и јас сум прва, од 1 октомври ние ќе сме започначе, а другите од 20 семтември, така прочитав
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Свечено обраќање на деканатите кон бруцошите на 15ти, предавања 19ти Септември (понеделник) за сите факултети и студенти.

Проф. Д-р Ристо Фотов- декан ..:rolleyes: а распоред сеуште нема за зимски семестар:confused:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Ај некој што има положено статистика, нека ми каже на што да обрнам внимание, што да научам за да извлечам една 6ка:)???
имало некои прашања по трговско право, ги има некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom