Едно не толку далечно време...

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
За разлика од Џеј Џеј, звани Јован Јованов, Мешиќ, Меќич кој го пасе, БиЉбиЉов и остали ретардоси, порано озбилно имаше песни со целокупен квалитет...текст, музика, композиција...све ко шо треба, и тоа у поп жанр.

Профилот на Серпико ме потсети на една многу симпатична песна од Игор...

А, периодов на интензивно слушање ми е оваа:

Kao ептен оригинални за тоа време ми се Нулта Позитив :)


и Ристо Бомбата :icon_lol:

За крај, феноменалната "Црно Тиквешко"

 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
jakov drenkovski go zaboravivte koj barem posle tolku vreme izdade cede sam covekot sramota nema kaj nas nisto -propaga nacinlnta tv koja treba da gi izdade site stari stvari koi propagat. sramota.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Ne sum golem ljubitel na Kuku Lele ama pesnava mnogu im ja sakav i spotovite snimeni vo Rim epten srce mi paraa:smir:

Vreme za Placenje na Igor Dzambazov prosto ja ljubev ama i ovaa epten ja sakam
Skopje, Saraj, Matka..ah!

Visoki Stikli - Konkord
Sonce za tri svetovi - Dzafer

Drugite omileni se veke postirani!:smir:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
arhangel
мизар
мора да промовирам во прилеп кога беааа уф закон
и ред други али ме мрзи да барам
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Браво за темава...секоја чест...
Е ова ти се вика музика...од кај се појавија Хрчак Геј Геј Јованов Стаклар и Елвир Пекинезич...ја уништија македонската музика
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Браво за темава...секоја чест...
Е ова ти се вика музика...од кај се појавија Хрчак Геј Геј Јованов Стаклар и Елвир Пекинезич...ја уништија македонската музика
Ама брат ја како шо знам ти беше прв шо ги бранеше за ова шо беше со бобио за евровизија:star:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ама брат ја како шо знам ти беше прв шо ги бранеше за ова шо беше со бобио за евровизија:star:
Koга неможам да променам нешто, не ми останува ништо друго освен да го поддржам детето, дека ни ја претставува земјата на фестивал кој е следен од цела Европа.Детето си ги нашло му направиле песничка....неможам ја ништо против тоа...освен да го поддржам.И ја на ги бранев компанијата Гејови него детето дека му требаше поддршка
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Неодамна случајно ја слушнав песнава и се прашувам кај исчезна овој човек кој имаше доста добри песни "на времето".


Доста добра негова песна беше и "Во Бестрага", за жал ја нема на YouTube.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
За ставање песни на ЈуТјуб, лесна работа.
Само симни мп3 фајл од песната, и во Windows Movie Maker стави ја, и закачи слики од изведувачот, или само на сина позадина напиши текст со бели букви, и готово.

Инаку мене во последно време ми е хит За жал не можам да го најдам спотот во кој се појавува Деа Димушевска.
Текстот е онака, полн со шеги, некои од нив ги применувам сеуште :)
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Leleeee bravo za temava, mi vrativte spomeni, emocii, epa stvarno denesnive Gej Gej, Elvir i kompanija se ODVRATNI, jas neznam kako mozat niv da gi slusaat, posebno Gej Gej sto se zamisluva deka e Timberland :kesa:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
као да је било некад, као да је било ту...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom