Евтин превоз Битола - Солун?

Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Zdravo. Ne mozam da najdam eftin prevoz Bitola do aerodrom Solun. Shoping turite odat sabota a mi treba prevoz za sreda ili cetvrtok.

Koi mi se opciite? Fala :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Сопствен превоз и некој да ја врати колата или такси.
Друга опција ти е возен ред на автобуска станица Скопје.
Трета опција ти е МЖ ако ја пуштиле линијата Скопје-Солун па во Битола да го фатиш возот
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.910
Поени од реакции
13.636
Сопствен превоз и некој да ја врати колата или такси.
Друга опција ти е возен ред на автобуска станица Скопје.
Трета опција ти е МЖ ако ја пуштиле линијата Скопје-Солун па во Битола да го фатиш возот
Како ова жити се :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.957
Поени од реакции
18.935
Zdravo. Ne mozam da najdam eftin prevoz Bitola do aerodrom Solun. Shoping turite odat sabota a mi treba prevoz za sreda ili cetvrtok.

Koi mi se opciite? Fala :)
Колку е тоа ефтин превоз? Колку луѓе? Багаж?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Скопје - Солун картата за воз е 770 мислам дека во еден правец, 1200 и нешто повратна. И не минува низ Битола, иде преку Гевгелија :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Иди до Гевгелија некако снајди се па после имаш со Македонија Пат автобус.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
81
Со воз или автобус ќе стасаш до центарот на Солун, а од таму до Аеродромот има уште 15 км така да треба и тие трошоци да ги рачунаш.
Такси таму ти е изгор скапо, исто како од Битола директ да те возеле, има градски автобуси или шатл линии ама ќе треба да се информираш кој и од каде вози и која е цената.

Инаку тоа дека возат за 700 денари до Грција за еден ден бањање тоа ако го наполнат мини комбето со 6 души па доаѓа по таа цена.
 
На врв Bottom