Европско првенство за мажи - Данска 2014 | Франција шампион! |

Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.942
Каква одбрана им играат Хрвативе(y),ајде ми се гледа класиката со Франција,па да им вратат за сите порази до сега.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Гадни Данци се да им ебам, ем за нив се судиите па и се бунат све да им ебам , ех да изгубат каков кејф ...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.942
Вака се игра против гадниве,само да не прифатат брза игра,и вака мирно да тераат до крај,и Мирко малку да се разбуди,и победата нема кај да им бега.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Судењево засега зачудувачки одлично. Мислев све ќе им судат на Данциве
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Е ова е веќе полуфинале. Брилијантна Хрватска за сега во скоро секој сегмент . Ако продолжат вака единственото прашање ќе биде дали судиите ќе и дозволат да победи. Мали подароци во вакви мечеви се доволни, а веќе имаше 3 чисти како солза одлуки против хрвативе. Ептен ќе ми напраат мерак ако ги елиминираат...
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Судењево засега зачудувачки одлично. Мислев све ќе им судат на Данциве
Како бе одлично, Вукович или како беше со една рака го сопира гадниов и овој му дава 2мин. исклучување, плус непостоечки седмерец за Хансен, Чупич со рака ја допре допката они викат нога и го исклучија...Значи ако успеат да ги тепат секоја чест за Хрвативе...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.708
Поени од реакции
36.678
Одлични се хрвативе сеа за сеа, посебно одлична одбрана. Малце повеќе судииве фаворизираат за данциве али искусни се хрвативе знаат и така да играат.

Ќеф ќе ми биде хрвативе во финале да идат, за инат на домаќинов.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Судењево засега зачудувачки одлично. Мислев све ќе им судат на Данциве
па ако на Ларсен не беа две минути јас не знам што е. Требаше со 4 играчи да останат, а со -2 кои ги имаа тоа ќе беше веќе добра предност за Хрватска. Но за него само жолт. Следен напад влегува во игра Вуковиќ прв фаул две минути: Зарем тоа не пристрасност.

Чист гол на Вори поништен.

Влез на Копљар бранење во 6 , свират 9 метри. Следен напад Хансен влез бранење од 6 , пенал.

Три чисти одлуки против Хрватска. А се работи за според мене најдобрите судии. Но не за џабе ќе организираат заедно следни големи манифестации.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.334
Поени од реакции
11.179
се мадевам ке се изборат против данциве и судиите, кој мерак ек ми се направи ауууууууууу ради јадењето гомна за балканците :X3:
--- надополнето: 24 јануари 2014 во 21:51 ---
па ако на Ларсен не беа две минути јас не знам што е. Требаше со 4 играчи да останат, а со -2 кои ги имаа тоа ќе беше веќе добра предност за Хрватска. Но за него само жолт. Следен напад влегува во игра Вуковиќ прв фаул две минути: Зарем тоа не пристрасност.

Чист гол на Вори поништен.

Влез на Копљар бранење во 6 , свират 9 метри. Следен напад Хансен влез бранење од 6 , пенал.

Три чисти одлуки против Хрватска. А се работи за според мене најдобрите судии. Но не за џабе ќе организираат заедно следни големи манифестации.
Егер со две нозе згазна па ја исфрли топката и се разбира признаен гол..
не им даваат судииве да се одлепат од 2 разлика повеќе
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ме изненадија Хрвативе. Јас очекував Данска по брза постапка да ги реши, ама сега за сега супер се. Одлични на секоја позиција со тоа што Алиловиќ треба подобро да брани. Дувњак е играчиште у пм, прав лидер. Кај Данците најдобар и во напад и во одбрана е Тофт Хансен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom