Европско првенство Србија 2012 - генерална дискусија

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.534
Поени од реакции
17.918
Брат, нејќам сеа да се рапсраваме за националистички работи, но ова со терасава ако е детски, ондак српскиве навивања се за у бебешки јасли.

Секое навивање се сведува на скандирање: „Косово је срце Србије“, „И кој не скаче и тај је ши*тар“, „уби, уби, уби ши**тара“.

И нашите песни имаат „солунско поле“, и “клетите -----“ но не се толку националистички ко вашиве.

На сите утакмици на Србија што ги гледав досеа доминираа тие скандирања...

Од неколкуте стотици Срби кои беа у публика. :LOL:
Па они само тоа знаат еве чу денска да нас пушите пи*ке усташке што очекувас појче од нив
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.534
Поени од реакции
17.918
Брат, нејќам сеа да се рапсраваме за националистички работи, но ова со терасава ако е детски, ондак српскиве навивања се за у бебешки јасли.

Секое навивање се сведува на скандирање: „Косово је срце Србије“, „И кој не скаче и тај је ши*тар“, „уби, уби, уби ши**тара“.

И нашите песни имаат „солунско поле“, и “клетите -----“ но не се толку националистички ко вашиве.

На сите утакмици на Србија што ги гледав досеа доминираа тие скандирања...

Од неколкуте стотици Срби кои беа у публика. :LOL:
Па они само тоа знаат еве чу денска да нас пушите пи*ке усташке што очекувас појче од нив
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716


Словенски ајвЕр да јадат овие од ЕХФ ако не го прогласат за најдобар пикер!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Уште поголема нервоза ми е пропуштеното со Данска ко гледам какви килави екипи се двете финалисти.

п.с.Милојко замараш со тие смешките!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога гледам кој екипи играат во финале уште поголема нервоза ме фаќа што освоивме само 5 место.
 
М

Мартин`

Гостин

Најдобриот момент/реакција на Европсково првенство од Борко ѕверот :pos:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Reprezentacije iz naše regije najželjnije uspjeha na EP-u

Blizu su bile i Slovenija i Makedonija, žao mi je što Makedonija nije ušla među četiri, zaslužila je to više nego Danska, kaže Obrvan

27.01.2012 20:23


(Foto: 'MARKO DJURICA')

Među šest najboljih na Europskom rukometnom prvenstvu u Srbiji čak su četiri reprezentacije iz naše regije: Hrvatska, Srbija, Slovenija i Makedonija!
– Ne čudi me što je tako, jer baš te četiri reprezentacije iskazale su na prvenstvu najveću glad za uspjehom. Uz njih, želju je pokazala i Španjolska, a Danska je igrala prevrtljivo – procjenjuje razloge uspjeha prvih šest vrsta na EP-u Ivica Obrvan, trener rukometaša CO Zagreba i komentator Večernjeg lista.
Google Oglasi
Partnersuche mit Niveau
Anspruchsvolle Kreise finden hier stilvolle Singles aus ihrer Region! ElitePartner.de

Jugoslavija je osvajala medalje na velikim natjecanjima, a nakon što se raspala samo je Hrvatska bila često u vrhu.
– Rukomet je dokazao da je u toj regiji vrhunski sport. Nekadašnja liga bila je jaka, danas su kvalitetne i lige u novim državama, što se pokazuje i na rezultatima reprezentacija.
Makedonija je nova u društvu najboljih.
– I Slovenija i Makedonija bile su blizu polufinalu. Žao mi je što Makedonija nije uspjela izboriti nastup među četiri, zaslužila je to više nego Danska – zaključio je Obrvan.
 
В

Вори

Гостин
79% реализација е моментот.:cuc: Не памтам после Вори пикер некој да има удел во репрезентација.
Не памтам ни јас,одамна беше.Али Стоилов е одличен пикер,па заслужува да биде пред мене во секој случај.

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom