Европска Унија

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.171
Поени од реакции
11.605
Гледам се јавил лгтб слава украјини џганот. Једина полемика ми е кога се бањаат уште со маски под туш седат? Или им наредија помалце да се тушираат? :pos:
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
862
Поени од реакции
3.475
Сакаа ќутек да им удрат и на фармерите во Холандија ама убав народ се собра, а и Холанѓаните не се отидени до толку со паметот, не се ни приближно колку што сум ги замислувал, се држат сеуште традиционално, се против новава лгбтџихат секта, знаат генерално што се случува паметни се, има и многумина од нив што се проруски настроени, на што сум пријатно изненаден.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.293
Поени од реакции
21.743
Така бе Игорче кажи еве ваква сила е потребна да удри на народ што протестира против пензиски реформи...


Све со црни дуксери чегевара знамиња небањати расисти итн....

Инаку од понеделник ќе има штрајкови низ Германија....слава Украина :icon_lol:

Одлично функционират санкциите, Русија е скоро на колена.
Какви штрајкови ова е дел од фолкорот при договарање нови колективни договори за јавниот сервис. Една ден најавен пред недела дена. Голем кур. Го имало и во последните години редовно, синдикатите си ги користат правата. Ова секако нема да го видиш во Кина, Русија или Иран. Таму сите се задоволни.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.171
Поени од реакции
11.605
Какви штрајкови ова е дел од фолкорот при договарање нови колективни договори за јавниот сервис. Една ден најавен пред недела дена. Голем кур. Го имало и во последните години редовно, синдикатите си ги користат правата. Ова секако нема да го видиш во Кина, Русија или Иран. Таму сите се задоволни.
Протестираат заради пензиската реформа на Макрон а и секако испреплетено е со зголемената инфлација и тн.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.709
Поени од реакции
26.230
Иде пожестоко во Франција.

 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.023
Поени од реакции
4.823
Протестираат заради пензиската реформа на Макрон а и секако испреплетено е со зголемената инфлација и тн.
По се изгледа короната не завршила работа, време е да се излезе со нова корона само сега да ја опфати популацијата над 45 години и смртноста да биде барем 50%, само така пензиските фондови ќе се опраат.
Се шегувам , немој некој да му даде ваков предлог на Макарон, ќе останеме без Французи.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.171
Поени од реакции
11.605

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.723
Поени од реакции
30.378

Хеххеехехејухухјехеххе.
Слободата на говор во „демократскиот“ запад, итн, итн...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.023
Поени од реакции
4.823
Со традиционален симболичен поздрав ЕУропска ги очекува Северџганите да се приклучат на семејството.

JoBo.PNG

Чудно зошто секоја демократија завршува во тиранија а некои и во пеколот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom