Европска Струмица - Глобал?

Член од
10 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
2
Sekoj so ne e od Strumica nema pravo nogo nogo da komentire tva naj fino si go znaame nii strumicane ,a drugite so komentirat samo im e maka oti nivnite gradovi ( sela, mesni zaednici ) se za nidge i sega morat da lecat kompleksi i maani da ni navagat. Inace global kati global e najubav pazar i trgovski u drzavata i tva skopjane ne mozat da go podnesat i moze site so im e maka da si buut kolko sakat .CAO :baeh::baeh:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Sekoj so ne e od Strumica nema pravo nogo nogo da komentire tva naj fino si go znaame nii strumicane ,a drugite so komentirat samo im e maka oti nivnite gradovi ( sela, mesni zaednici ) se za nidge i sega morat da lecat kompleksi i maani da ni navagat. Inace global kati global e najubav pazar i trgovski u drzavata i tva skopjane ne mozat da go podnesat i moze site so im e maka da si buut kolko sakat .CAO :baeh::baeh:
Фала богу некој паметен да се појава !
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Случајно и ти да не имаш делено со чичко Зоки од парината што ги издрпавте од државата, што го браниш толку, абе тоа што тој го направи во струмица ти е дрска кражба која се казнува по кривичниот законик на Р.Македонија со член 235. Види прочитај па пиши.
А каква кражба е да имаш 4 четири стана во центарот на скопје
( со една годинА работа во Либија -медицинска сестра- )
 
M

manutd89

Гостин
На пример ?

Гостивар на пример. Има 5 трговски центри од типот на Глобал. Ама пак Бејта ќе губи избори затоа што сите тие ги изгради со луѓе со кои има заеднички бизнис интереси (исто како Заев, и исто без ниту еден денар општински пари).
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Во Струмица на сите ни е убав ГЛОБАЛО!На тај шо не му е убав нек не флева унатре туку нека оде на Зеленио Пазар!!!
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Ах бе слепци и на слепците...Што чекате вие за 4 години бе ?ц.ц.ц. не ми се верува еј,ај некој искомплексирани вмрОВЧИња од други градови ги сваќам,ама вас :nenene:.Прошете малку низ Македонија низ другите градови што имаат ист број на жители како нас,па и поголеми па зборете после.
Зоки за 4 години
има сработено повеќе одколку што сработија сите заедно пред него.Срам да ви е струмичани !
Човек веруви ти си тај искомплексиранио..:smir:
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Во Струмица на сите ни е убав ГЛОБАЛО!На тај шо не му е убав нек не флева унатре туку нека оде на Зеленио Пазар!!!

Абе не е маабето дали е ГЛОБАЛ убав или не. Финтата е што е дивоградба и од него ЗАЕВ има здиплено 8 000 000 евра :tapp:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
2
Dobro be coveci so tolko se zasekiraate dali lapal ili ne lapal nekoo para coveko mi ne znaate kak odat tii raboti kaj nas ka go pustam detto cigari da mi zema od 50 denara 20 ono krade ne pa za nesto drugo, i nikoj da ne me ubeduva oti tii so se na vlast ne kradat i ne si zimat ubavi provizii.?? Mi tva e jasno kako 1 i 1 :toe:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Абе не е маабето дали е ГЛОБАЛ убав или не. Финтата е што е дивоградба и од него ЗАЕВ има здиплено 8 000 000 евра :tapp:

муабето е со или сте ГЛУПИ или заинат говорете ..ако беше дивоградба
миле јанакиевски ке го срушеше уште ка имаше еден кат ..толку ли ти фака акло.. а да да да да бонева ке го направила Глобал за 4 милиони хахахахаа со шо СО ПЕСОК И ВОДА ХАХАХАХА
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Прекрасен е Глобал..само едно Нет Кафе да отворат и..Visit The magic:D:D:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom