Евровизија 2016 (генерална дискусија)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас лично си помислив на тоа дека Украина има шанси за победа уште кога видов колку прегледи има настапот на Јутуб од полуфиналната вечер, но сепак воглавно мислев дека ќе победи некоја друга држава.

И ова со делењево на преголеми поени ми личи на голема местенка. До лани беше, секоја држава си дели поени и го имаме победникот, па така оваа година победник и требаше да биде Австралија. Башка нашите гласови беа пресмешни и налик наместени............, 12 поени на Украина и дадовме, а 6 и 7 на Хрватска и Србија:ROFLMAO:

И од кога викам, единствениот начин за ние да влеземе во финале и да добиеме добар пласман во финале е да испратиме тежок турбофолк. Европјаните се ладен народ, им треба нешто да ги дрмне, да ги раздвижи:D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Абе јас географија двојка имав, ама колку што знам Автстралија не е во Европа.
Не е во европа ама бидејќи биле јаки фанови и таму било гледано Евровизија и ланската година Eбу и Евровизија решава да ги покани да бидат гости со нивна песна и претставник но да не се гласа за нив. Годинава не знам зашто се одлучија да се овозможи гласање.

Но добро е што иако победеше годинава друг ќе беше наредна година организатор.[DOUBLEPOST=1463315134][/DOUBLEPOST]
Па и Азербаиџан...
Пa и Изрaел.
Мислам дека покрај европа учестуваат и повеќето земји кој се членки на Ебу без разлика дали не се дел од европа.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Well, well...
Искренo пoбедaвa ме зaчуди. Се чудaм кaкo Кaлиoпи не влезе вo финaле. Укрaинскaвa песнa ич не ми се свиѓa. Бaш вo четвртoкoт си пoмслив кaкo ли пoминa песнaвa... Фaвoрит ми беше Австрaлијa, мoќнa песнa, еднoстaвен, a креaтивен нaстaп имaше, a и глaс, штa речи... Предoбрo. Сепaк мислaм декa гo нaместијa нa великo, a и глaсaњевo пoнелoгичнo не мoжеше дa биде... Интересни песни имaше oд кoи нaјвеќе ми се свиѓaa нa Еремнијa, Австријa, Унгaријa, Литвaнијa, Бугaријa истo тaкa изненaдијa.
Вoдителкaнa... муж... хaризмa-нулa. Мaнс беше пoженствен oд неa.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ако мислиш дека Украина има добра песна, мислам дека е редно време да закажеш преглед на ушно.

Тражили сте-гледајте Австралија. Сакаа Евровизија, еве ја вистинската Евровизија. Политичко ѓубре, ужас од песна победи преку песни како Австралија, Белгија, Бугарија.
А ти малку да си го прошириш вкусот за музика?
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Не е во европа ама бидејќи биле јаки фанови и таму било гледано Евровизија и ланската година Eбу и Евровизија решава да ги покани да бидат гости со нивна песна и претставник но да не се гласа за нив. Годинава не знам зашто се одлучија да се овозможи гласање.

Но добро е што иако победеше годинава друг ќе беше наредна година организатор.[DOUBLEPOST=1463315134][/DOUBLEPOST]

Мислам дека покрај европа учестуваат и повеќето земји кој се членки на Ебу без разлика дали не се дел од европа.
Акo дoбрo се сеќaвaм и лaни се глaсaше зa Австрaлијa...[DOUBLEPOST=1463315848][/DOUBLEPOST]
Не е во европа ама бидејќи биле јаки фанови и таму било гледано Евровизија и ланската година Eбу и Евровизија решава да ги покани да бидат гости со нивна песна и претставник но да не се гласа за нив. Годинава не знам зашто се одлучија да се овозможи гласање.

Но добро е што иако победеше годинава друг ќе беше наредна година организатор.[DOUBLEPOST=1463315134][/DOUBLEPOST]

Мислам дека покрај европа учестуваат и повеќето земји кој се членки на Ебу без разлика дали не се дел од европа.
Акo дoбрo се сеќaвaм и лaни се глaсaше зa Австрaлијa...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Гласањето секогаш било КАТАСТРОФА. Кипар на Грција 12, Грција на Кипар 12. Македонија на соседиве, ние бодови само од соседи. Грција никогаш ни бод за нас... и.. реално е? И тоа е СЕКОГАШ, не некогаш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Џастин Тимберлејк беше најдобар и да имаше настап уште 2-3 песни мислам дека се другото ќе го фрлеше во сенка.

Искрено мое мислење е дека треба да се направи и верзија за цел свет а не само да има за европа. Така мислам дека ќе се стави ред и нема да има мешање во Евровизија на земји кој не се дел од европа.

Ако може да има еднаш годишно европоско и еднаш годишно светско во спорт (читај фудбал, кошарка и ред други спортови) може и во музика вака да се направи.
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Секоја година се помалце и помалце испишани страни :cool:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Секоја година се помалце и помалце испишани страни :cool:
Оваа година беше премногу мал интересот за Евовизија и се тоа мислам дека е заради ситуацијава со политикава. На сите ни е преку глава од се а најмалку ни е до музика и забава.

Паметам други години имало јаки дискусии на форуми, социјални мрежи, Ете годинава јас да не видев реклама на МРТ 1 и тоа случајно немаше ни на крај памет да ми текне дека неделава се случува ова исто така имав слушнато 2-3 песни и тоа неколку од екс ју државиве и две од другите држави, сето тоа на премотување набрзинка ради незаинтересираност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom