Евровизија 2012

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Оваа на Желко не ве потсеќа почетокот и воопшто мелодијата на Влатко Стефановски песната: Македонија ти пружа љубав и незнамкакоидеше. ??
 
M

Moon Child

Гостин
Оваа на Желко не ве потсеќа почетокот и воопшто мелодијата на Влатко Стефановски песната: Македонија ти пружа љубав и незнамкакоидеше. ??
Мене ми е плукната Paradise и некои делови кон средината на Piloti - Zaboravljeni.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Незнам што виде толку убаво у спотов али мене ми е безвезе, нашиот (на Калиопи) за овој е уметност..,
Абе калиопи е супер само проблемот е што не е од србија!
Овде луѓево многу сакаат да им го земаат низ уста на србите!!!(n)
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
За мене вистинската евровизија заврши пред околу 4 - 5 години. Последиве неколку години не е тоа што беше некако стана досадна и монотона, исполотизирана до тој степен да престанам да ја гледам а и песните не се тоа што беа сите една на друга слични... Јас сеуште си ги слушам песните од евровизија што сеуште ми се допагаат од минатите години. :свиркам:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Mene ovaa mi e edna od omilenite
Ептен ме погоди. И мене оваа ми е омилена и ден денес постојано ја слушам. Криво ми е што нема англиска верзија, за да ме доубие.:vozbud:

Иначе, денес прв пат ја пролистав темава и нешто слушнав, нешто не. Искрено, криво ми е што ни Евровизијата не е повеќе тоа што беше. Бабите докажуваат колку сеирџиски настан е постаната и колку нема никаков квалитет каков што треба да има! Бабите бе... демек еве различни се, смешни, па затоа ќе одат на победа? Ам ај да појдам јас по пижами да им заиграм, чисто како конкуренција. Од кај знаете, може во поубава боја ми се од нивните носии.:cool::icon_lol:
Шведската песна иако така обична, ми се свиѓа и мене. Пејачката ме шармира и добро ја изведува, а тоа веројатно е доста важно. Остава некаков впечаток едноставно.:love:
Жељко обично убави песни ми има, но англискиот малку не му е течен.:icon_lol: Сепак, колку и да е добар, почнува да замара со сличните балади. Нема ништо посебно да понуди.:confused:
А Калиопи... женава се покажа како многу глупава личност во последно време, но не можам да негирам дека прекрасно изгледа на спотот и дека има убав глас! Песната каква и да е, јас ја сакам. Чудна работа ама секогаш се ежам кога ги слушам нашите претставници пред, за време на и после Евровизијата. Ами наши си се... веројатно нормално е на нив појќе да се палам.:icon_lol:
Не коментирам други, дека се многу и не ми се интересни. И посакувам среќа на Калиопи, дека тоа најмногу и треба, па, што биде нека биде:cool:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
втора проба на Калиопи
 
M

Moon Child

Гостин
На првата проба поубаво ја пееше. На оваа како да ја мрзи да пее звучи.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
И официјално претставник на Шведска е Лорен со Еуфорија :vozbud:
Веќе се' е јасно, 99% победува Шведска оваа година на Евровизија.

Леле еј озбилно предобра е женскава уф и добра песна и настапот интересен е :vozbud:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Лореен Шведска тепа оваа година кладилниците отпараат коефициент за Лореен 1.03...ајде дојди клади ја„ Сепак супер и е песната.Ако се цени глас харизматичност Калиопи треба да е прва,но све е политика и развиеност на државите
 
M

Moon Child

Гостин
Мене пак не ми е ништо особено оваа од Шведска. Типичен Антенна 5 хит.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кога почнува циркузов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom