Еве како тоа се случува во Хрватска!

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Prosvjed studenata


Tristotinjak studenata zagrebačkog Filozofskog fakulteta večer provodi u fakultetskoj zgradi. Zauzeli su je tražeći besplatno školovanje od osnovne škole sve do doktorata za one koji zadovoljavaju sve uvjete.

U 20 sati počeo je za medije zatvoreni studentski sastanak na kojemu će razmotriti kakve je rekacije imao prosvjed te odlučiti o daljnjim akcijama. O tome će javnost izvijestiti ujutro.


Inače studenti okupljeni u Nezavisnu incijativu za pravo na besplatno obrazovanje točno u podne počeli su prosvjedne aktivnosti kojima je cilj ukidanje svih oblika plaćanja visokoškolskog obrazovanja.

Zahtijevaju ukidanje svih oblika naplaćivanja visokoga obrazovanja, a pozvali su na solidarnost sve studente, profesore i ostale građane. Vladi su poručili i da opće i svima dostupno obrazovanje nije samo u interesu studenata nego i budućnosti cijelog društva.

Studenti su u povorci, uz povike besplatno školstvo, ulazili u učionice gdje se odvijala nastava i pozivali svoje kolege da im se pridruže. Negdje su u tome uspjeli, dok je u nekim učionicama nastava nastavljena.

U proglasu se navodi da je namjera te inicijative preuzimanje kontrole nad Filozofskim fakultetom i blokada nastave, za čijeg bi se trajanja profesori mogli baviti znanstvenim radom i održavati konzultacije u kabinetima.

U rektoratu Zagrebačkog sveučilišta drže da je sve posljedica neupućenosti studenata. Poručuju da će visoko obrazovanje za dobre studente i dalje biti besplatno, bez obzira na bolonjsku reformu. Štoviše poticat će ih se da u što kraćem roku završe fakultet.

Nezavisna inicijativa studenata namjerava prosvjedovati i idućih dana.



извор
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Malcevski kade e ? vo stabot na VMRO ? :pos2::pos2:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Vie be arni ste sto ne sporeduvate so Hratvska?!!!!! :)
 
M

marsovka

Гостин
Vie be arni ste sto ne sporeduvate so Hratvska?!!!!! :)
арни арни се труди човеков да ни каже да си ја лупнеме убаво тоа лејката од ѕид и да ни текне да ја натерам владата да плати за школовање а не з реклами
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
арни арни се труди човеков да ни каже да си ја лупнеме убаво тоа лејката од ѕид и да ни текне да ја натерам владата да плати за школовање а не з реклами
И шо ако дадат бесплатно школство?
Кај ќе работат?
Во администрација?
Шо дека дипломирав, шо дека спремам магистериум, шо дека гадна пара сум фрлил за школо, кога дебили се примаат во администрација, а како тргнало и во приватен сектор...се бркаат од секаде.:toe:
Треба пред се да се инвестира во клучните болни места во државава...да им се понуди фер иднина на младите...ама ова е утопија кај нас...
 
M

marsovka

Гостин
И шо ако дадат бесплатно школство?
Кај ќе работат?
Во администрација?
Шо дека дипломирав, шо дека спремам магистериум, шо дека гадна пара сум фрлил за школо, кога дебили се примаат во администрација, а како тргнало и во приватен сектор...се бркаат од секаде.:toe:
Треба пред се да се инвестира во клучните болни места во државава...да им се понуди фер иднина на младите...ама ова е утопија кај нас...
mali ако не читаш весници фирмиве мењаат тројца адвокати(или економисти) за фармацевти,инжињери,дипломирани од електро
а ти што не сакаш да се извалкаш тоа е друга работа, ако навистина сакаш да работиш еве повели на пмф кај мене заврши математика или биохемија-биологија автоматски работа наоѓаш
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Vie be arni ste sto ne sporeduvate so Hratvska?!!!!! :)
Ами арни, арни ќе да се.:pos2:
Jedinstveni u Europi



(Dnevnik.hr)


Balote za mještane Oraha nisu samo razonoda. Tu se bistri i politika. A uoči izbora uvijek ista priča. Riječ je o biračima koji su prijavljeni u Orahu, a ne žive ondje. Sve se zna, a ništa se ne može učiniti da se to promijeni. Stoga sve ostaje na priči i nagađanju.
A kada nema popisa birača, onda i popis prezimena može pomoći. Srećko Pervan kao nezavisni vijećnik tvrdi da bi jasni birački popisi sve razotkrili. Ovako su Orah i Vrgorac svjetski rariteti s više birača nego stanovnika. Tako u Vrgorcu na 1500 stanovnika dolazi 2000 birača., donosi Provjereno. Mjesta kao Orah ima na stotine u Hrvatskoj, gdje ima više birača od stanovnika. Stotinu po stotinu i preko noći ti birači izbornog gubitnika pretvore u pobjednike.
Na 13 716 stanovnika, 14 091 birača
Koliko je korektno da netko tko ima fiktivno prebivalište odlučuje o problemima neke općine i grada, a tamo ne živi? Primjerice Makarske koja je također grad s više birača nego stanovnika. Na 13 716 stanovnika, dolazi 14 091 birača. Tu su i Knin, Vodice, Benkovac, Obrovac, mjesta u zadarskom zaleđu. Pa ne čudi što na kraju Hrvatska ima više birača nego građana. Birački popisi godinama nisu sređeni, a sve počinje s prebivalištem koje se hitno mora odrediti. Svako mjesto tako ima stotine birača koji tu ne žive, ali mogu glasovati jedne nedjelje u 4 godine.
Stalan pad stanovništva
(Dnevnik.hr)


Na primjeru 9. izborne jedinice pokazuje se kako je u 4 godine broj birača porastao za 40 tisuća. I dok je taj kraj doživio biračku eksploziju, Hrvatska bilježi stalan pad stanovništva. GONG je 2005. radio simulaciju koliko zapravo imamo birača. Kada se od popisa birača oduzmu maloljetnici pa onda i oni koji umru, dolazi se do podatka da Hrvatska ima otprilike tri i pol milijuna birača. Znači imamo više od 430 tisuća fiktivnih birača. Ne žive tu, a mogu glasovati.
Mještani Oraha žele samo znati tko je tko u tom malom mjestu. A to bi možda željeli znati i mnogi drugi. Dok je ovako, stalno ostaje sumnja. Odlučuje li netko daleko do svjetla reflektora o izbornom rezultatu. U Orahu ili možda Hrvatskoj.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-ima-vise-biraca-
nego-stanovnika.html





Само со насловот нешто не ми е јасно ``ЕДИНСТВЕНИ ВО ЕВРОПА``, или дека Македонија не е во Европа или не слушнале за нас, хм...:tv:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Исти сме ко Хрватска,само тие си имет море.:toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Касица прасица,од патарините вадат милиони.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Поентата ми беше дека има работи за кои стварно треба да се крене глас. И да се протестира.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Касица прасица,од патарините вадат милиони.
Точно.Од патарини и од туризам(7 милијарди евра само од туризам).Задолжени се до гуша(40 милијарди евра надворешен долг:nesvest:).
Пуштите ХРТ и тешко дека ќе видите нешто поразлично од МК.Грабежи,мали права на бранителите,убиства.
Е меѓуетнички проблеми немаат(освене некои мали околу Вуковар).Етничкиот проблем си го решија во 91-ва.:toe:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Vie be arni ste sto ne sporeduvate so Hratvska?!!!!! :)
Зошто да не, и тие земја кандидатка за членство во ЕУ и ние земја кандидатка за членство во ЕУ и тоа со официјален статус и тие и ние.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
mali ако не читаш весници фирмиве мењаат тројца адвокати(или економисти) за фармацевти,инжињери,дипломирани од електро
а ти што не сакаш да се извалкаш тоа е друга работа, ако навистина сакаш да работиш еве повели на пмф кај мене заврши математика или биохемија-биологија автоматски работа наоѓаш
точно...со боринче барам четворица инжињери ..со сооддветно знаење...НЕМА!!!!!...ќе мора да увезувам од Русија,Словенија и Италија......:)
 
J

Johnny Stulic

Гостин
точно...со боринче барам четворица инжињери ..со сооддветно знаење...НЕМА!!!!!...ќе мора да увезувам од Русија,Словенија и Италија......:)
Ete go ABC ako e free agent toj ti e multipurpose nesto kako Nescafe 3 vo 1

ABC :smir:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
mali ако не читаш весници фирмиве мењаат тројца адвокати(или економисти) за фармацевти,инжињери,дипломирани од електро
а ти што не сакаш да се извалкаш тоа е друга работа, ако навистина сакаш да работиш еве повели на пмф кај мене заврши математика или биохемија-биологија автоматски работа наоѓаш
Жено зелена....комуницирај првин како што доликува...

Дали јас сакам да се извалкам или не, остај ми контакт на ПП, радо ќе ти образложам колку сум се валкал...сигурен сум дека цела твоја фамилија се нема извалкано за работа колку јас самиот.
Од државава денар не земам, само давам во буџетот...
На 24 години, касно ми е малку за преквалификација...(штом бараш да ти цртам)...муабетот ми беше сосем друг, ама ти од не знам која причина се реши да ме напаѓаш.

Нема многу фајде од бесплатно образование, ако не се дозволува тоа знаење да го искористат оние кои го имаат за сметка на неспособните дебили...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom