Ебола во Македонија?

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
@osa , братче, дај бе среди се малку?

Прво, кирилица. После, прашај ги модераториве да ти објаснат како да цитираш член, или како да го тагнеш. Вака случајно видов дека си ми се обратил. Реченица се почнува со голема буква, и не мора баш сите реченици да ги завршиш со пет точки.

Nescafe братучед да не ти е?
ZA kirilica ..koga ke bidesh ti sopstvenik moze i toa da go stavish kako pravilo koe mora da se pocituva ,a sega brkaj si rabota ,mozesh da me chitash ili da me preskoknesh .
Nemav namera da te citiram ,samo sakav da posocam deka mnogu pogolem efekt ima koga recnikot na diskutantite e na ponisko nivo ,za da moze sekoj shto se naoga na forumov da razbere ,odnosno da ne se upotrebuvaat tolku mnogu elokventni zborovi ,koi ne sekoj ima kapacitet i znaenje da gi razbere ....
Za golemata bukva ...ke go imam ova na um ...no dali ke go primenuvam e moe pravo ,mnogu e pobitno shto ke pishesh ,a ne kako ke napishesh...vprochem ova e forum ,ne e katedra na makedonskiot jazik i kirilicnoto pismo ,pri univerzitetot Kiril i Metodij
Za tockite ......ic da ne ti e gajle ...dali ke bidat pet ili poveke ....imas dve opcii ,da me chitash ili da me preskoknesh ,izborot e tvoj .
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Или да те казнам за оф топик, да изборот е мој.

Продолжете по темата. Дискусии поврзани со кирилицата и начинот на пишување во подфорумот за литература и јазик.
Следните оф топици носат казнени или бан од тема, зависи кој колку е креативен. Фала.
 
Последно уредено:
Z

zlaki

Гостин
јас мислам дека ова со еболата е сериозна работа од селднава причина,
1.ставен во карантин хотел
2.ставени во карантин вработените од хотелот
3.вториот човек кој бил заедно со сега починатиот има исти симптоми
4.што мислите зар нашите доктори се толку лаици за да го направат сето ова неспретно или незнаат што е ебола па прават ПРЕВЕНТИВА?Или не се свесни дека може да направат паника кај останатото население ако не е ебола?
5.повеќе земји од регионот и пошироко известуваат за можна ебола во Македонија.
мене сето ова ме алудира на ебола од карактер дека нашите доктори сепак се спремни и можат по пат на визуелност и други наоди да воспостават дијагноза.А тоа што е испратен примерок анализа во странски центри е само потврда на претходното.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сите таксисти од пред хотелот што го познавале сега на интервју на МТВ кажаа дека бил тежок алкохоличар.
Сега и другарот негов му дава интервју. Сосем нормално.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Дечки у реду е, доволно тролавме. Дајте некоја корисна информација ако имате, сите не интересира дали е или не е ебола.
Utre ke gi imame rezultatite od ispituvanjata vo laboratorijata vo francija ,a do togash samo predpostavkite za shto podobar spin
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Дечки у реду е, доволно тролавме. Дајте некоја корисна информација ако имате, сите не интересира дали е или не е ебола.
утре попладне ќе се знае со сигурност дали е ебола или не,се друго тука е млатење празна слама
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.213
Поени од реакции
39.958
ме нервира колку медиумиве го преувеличуваат ова, лешинари
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.385
Поени од реакции
46.819
Единствен што ќе настрада од “еболава’’ е газдата на хотелов. После ова може комотно катанците да ги акне.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Баш кога човекот мислеше дека е најсилен, се појави еболата.

Како дојде болества, така и ќе си отиде:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
"Карантинон" на инфективно се состои од заклучена врата и маски на вработените :pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Баш кога човекот мислеше дека е најсилен, се појави еболата.

Како дојде болества, така и ќе си отиде:)
Јас па мислев дека ќе пишеш дека ти била од секогаш омилена болест еболата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па доволно е тоа не се шири преку воздух.
ама заразна болест е, телото иако е бутнато во фрижидер сепак седело таму. Капка крв негова или капки телесна течност да паднале некаде и некој да се фати, малце фали. Протоколот е таков, се прави карантин со промена на притисокот во просторот да гасовите не излагаат надвор. Вработените мораат да имаат опрема која на крајот од денот ќе ја запалат, не дома да ја носат :) Рекоа исчистиле ама само локалниот штаб менаџер ќе поверува на ова, сиротите клинико немаат пари ни за средства за дезинфекција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom