ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Ако сме реални на крај ќе сумираме дека исти говна се и Џани и Марко.
Па ако ја гледаше утакмицата внимателно, Џани се караше и кошкаше со кој стигне. Башка и направи старт за црвен картон, така да...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.893
Поени од реакции
14.351
Требаше 6 месеци да го суспендираат. Белец на црнец ако му рече нигер, 6 месеци ќе го одерат. Србин на албанец е етничка навреда, еквивалентна на расната. Не дека го заболе џани нешто многу ама треба да бидат доследни. Плус арнаутот (каква иронија) ми е у топ 3 омразени играчи. Секад се курчи со нас. Како не го начека некој радикал рамковен у виена нозе да му искрши.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Мене ми е ѕвер. Мајка од Србија, татко од Австрија (или обратно), потекло од Албанија, играше у Стоук (створен за cold wet nights in Stoke), му се курчеше Џани (да бидеме реални) влезе како замена, ни даде гол, ни се исра у фаца и 1 меч бан за да одмара од трибини.

Царетина.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.835
Поени од реакции
9.132
Па ако ја гледаше утакмицата внимателно, Џани се караше и кошкаше со кој стигне. Башка и направи старт за црвен картон, така да...
Pa baš deka ja gledav utakmicata pažljivo rekov deka se isti govna:) Džani kolku pati pri izveduvanje aut drsko gi guraše i pcueše avstrijcive. Iskreno mislam deka go nafura Arnautovič baš zaradi toa ponašanje vo tekot na natprevarot. Pošo dobro se vide deka uše vo momentot koga vleze Marko vo igra odma počna nešo da mu dofrla, nešo u stil jebaču ti majku,(ne sum siguren dali kaža šiptarsku). I koga go dade golot se svrte kon nego i go utepa od pcuenje.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Brainfart на просечниот македонски конзервативен кајганџија, не знае како да реагира на ова, и од магаре ебан и од змија апан. Као коа не знаеше дали да биде против Израел или против Палестина :D
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Brainfart на просечниот македонски конзервативен кајганџија, не знае како да реагира на ова, и од магаре ебан и од змија апан. Као коа не знаеше дали да биде против Израел или против Палестина :D
Ај те молам не иди оф топик.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.698
Поени од реакции
36.661
Јадел суспензија Арнаутот зашо не е обична пцовка туку навреда на национална основа. Да беше обично пцуење немаше да се замараат.

Да се случеше ова во Македонско првенство ќе имаше протести пред собрание, повици за затворска казна и слични придружни работи од обесправеното малцинство :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.200
Да се случеше ова во Македонско првенство ќе имаше протести пред собрание, повици за затворска казна и слични придружни работи од обесправеното малцинство :D

Ама тоа само ако беше Албанец во прашање. Влатко Стојановски на натпревар од ПМФЛ на Жунињо од Вардар му рече дека бил циган, ни казна ни бутур од ФФМ. :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"?
Автоматски споено мислење:

А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.912
А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"?
Автоматски споено мислење:

А, каква ќе ви беше реакцијата ако наместо Алиоски беше Трајковски и наместо "јебем ти матер албанска" беше "јебем ти матер македонска"?
nema toa nikad da bidi kako sho velish.
se znae ova zosto beshe srbin pcue albanec, klasicna balkanska necivilziranost, pleminja smrdlivi zakreposteni cel svet go prosheta na tolku para zede vo surat pcue bilo koj i da e treba da da si snosi posledici.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom