ЕП 2016 - елиминациона фаза (1/8, 1/4, 1/2 и финале)

Кој е поголем експерт?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
H

HoT IcE

Гостин
Промашувам да ги гледам :D
Со германциве баш ми се гледаат пошто сакам да ги искршат нешто на живци ми идат тие ко народ :D ама брат ми ме убедува дека тоа многу тешко ќе било...па видиќемо
Ќе биде ама ако некој има тим да им игра на нив тоа се Италијаниве, премногу се организирани, секоја чест.

Иначе, играва на Италија без топка и пресинг е нешто фантастично, перфекција. Бомбона бизнис на Челзи што го лапнаа Конте.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
После утакмицава стварно ме фаќа страв од Челзи...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.011
Поени од реакции
5.329
Пак Стерлинг од прва минута. Добро бе што имаш видено во овој играч. Главата доле и трчај е само. Да му ебам дебилот
 
Член од
3 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
17
Отпишаните прават глупости маме им ебем :D . дајте му лижавче на Бускетс да не плаче му ебам тоа ревлото.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Ќефој прат у пм! Изгазија батињава! Пресинг, контри и полуконтри пефекција.. Му фали само реализација.. А за Кинескиот ЅИД да не прајме муабет!

П.с Коментаториве в уста да ги е**м! Од 90 минути, 85 Шпанија, та Шпанија! Шпанија вака, Шпанија така! Мрш кучи!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
После утакмицава стварно ме фаќа страв од Челзи...
samo konecno abramovic da ne mu se mesa u rabotata, a i da ovozmozi pogolemi investicii, u momentov i nemaat bas idealni igraci za negoviot sistem, stoperi slabo, bekovi isto tinja, ama za 2 godini moze da skocka sampionska ekipa, momentalno oni i onaka kalakurnica se, tesko za edno leto u takvo prvenstvo da uspee da napravi tim kadaren za titula.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.148
Поени од реакции
18.137
Конте докажува дека е одличен тактичар, во спротивно со убедувањата на многу членови на нашава кајгана, а и на многу други луѓе надвор од овде дека е "само" мотиватор.

Не бива бре на мотивација вакви натпревари да играш, како оној против Белгија и овој денеска против Шпанија. Па реално кога ќе ги погледнеш ростерите овие тимови се многу поквалитетни, имаат фудбал во нозете, за разлика од италјаните којшто освен одбраната која е одлична се друго е просечно. Абе средината е составена од Де Роси, Пароло и Џакерини жити бога, освен Де Роси кој и така мака мачи со повреди и недоволна физичка спремност, другиве двајца се просечни фудбалери, мислам потпросечни. Врв во кариерата на Џакерини му е тоа што беше играч со 10-15 настапи во една сезона во дресот на Јуве, а пак Пароло тоа што е прв тим во Лацио.

Германија која е нареден противник не само што е квалитетна колку и Шпанија, туку поседува и многу различен менталитет, а и си имаат доста нерасчистени сметки со италјаниве. Ќе горат од желба немците за победа во 1/4 финалето, мислам дека пеколен дуел ќе следиме.

Иако и овој денес не разочара, добра партија беше (y)

Буфон и Касиљас на крајот пак беа заедно :cuc:, голманиште секогаш имало огромна почит меѓу нив двајцата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.427
Италија како пријатно изненадување е на турниров...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom