ЕП 2016- Група 2 (Втора фаза) Вроцлав

Кои две репрезентации ќе ја минат групата 2?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Баш тоа го коментиравме вчера со другар. Ептен дебилски распоред, подебилен амин. Кога им текнало да го направат вака? Вон секоја логика е во даден момент една репрезентација да има два меча помалку од други репрезентации.
Така беше и вчера, во моментот кога заврши Франција-Хрватска, овие две репрезентации имаа два меча повеќе од Полска :facepalm:
Слично ќе биде и денес.
Ако ништо друго, барем можеа вчера да играат Данска-Шпанија, место Франција-Хрватска, кога веќе решиле да има само два меча на ден во втората фаза. Па во тој случај, сите екипи ќе имаа одиграно само по еден дуел. Вака, Данска и Шпанија имаат 0 мечеви досега, а две екипи од другата група, веќе играле два пати...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Русиве речиси непрепознатливи во поглед на стилот на игра, се повеќе разноврсно во напад, али пак мислам дека ќе ја заебат и оваа против Германија...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Koj debil e ovaj Zorance ejj,ne mi se veruva.
10 pati povtori kako Zitnikov bil so "preskromni"185cm.
Haha,ne citaj bre na oficijalna strana tikvar eden,gledaj go kolkav surtuk od 195,195 alooo,po,po koj debil e,cista logika e,kolku Gorbok e ovaj go prezali deka bil nizok.
Znaci nevozmozni se ej:tapp:,zaedno so Toni Stojanovski dvajcata za grev se,duri i Jugo e podobar:)od niv dvata zaedno.:D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Јас после првите два дена престанав да гледам на МТВ заради коментаториве, дури и нашиве мечеви почнав да ги гледам на ehf TV.

Mилина да ти е да слушаш коментирање, значи ретко да направат грешка за играч (па и да направат одма се поправаат), еден куп информации и што уште не. Овие нашиве ги грешат нашиве играчи, да не правиме муабет за другиве репрезентации.[DOUBLEPOST=1453661834][/DOUBLEPOST]Каква мизерна акција на крајов на Русиве. Од изгубен натпревар им поклонија Германциве шанса за нерешено.

Вајнхолд се повреди, изгледаше сериозно. Голема штета ќе биде ова. (n)
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Јас после првите два дена престанав да гледам на МТВ заради коментаториве, дури и нашиве мечеви почнав да ги гледам на ehf TV.

Mилина да ти е да слушаш коментирање, значи ретко да направат грешка за играч (па и да направат одма се поправаат), еден куп информации и што уште не. Овие нашиве ги грешат нашиве играчи, да не правиме муабет за другиве репрезентации.[DOUBLEPOST=1453661834][/DOUBLEPOST]Каква мизерна акција на крајов на Русиве. Од изгубен натпревар им поклонија Германциве шанса за нерешено.

Вајнхолд се повреди, изгледаше сериозно. Голема штета ќе биде ова. (n)
Кај гледаш на ехф тв? На youtube или?[DOUBLEPOST=1453664510][/DOUBLEPOST]8-ма мин, Штербик со 5 одбрани :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.084
Поени од реакции
11.071
Еј штербик неможат гол да му дадат. 9одбрани во 15мин :zver:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Kosmari ke imaat Dancite od vesterot Sterbik,50%procent na odbrani,nekade 15 minuta bese 70%:shook:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мислам дека му ја фанаа цаката, почнаа со пониски топки. Ама па многу грешки во одбрана прават, 3-4 пати по одбрана на Ландин примат гол.
Мислам дека можат да ја свртат ако де стегнат во одбрана.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Штербик ја спушти ролетната. Како му ги одбрани неколкуте удари на Хансен на почетокот. :cuc:

Некако се откажаа од шутирање Данциве после феноменалното отворање на Штербик, речиси секоја акција после тоа му беше топка за пикер. Ако не распукаат бековите во второ, посебно Хансен и Менсах тешко дека може да ја вртат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Golmanot e glavniot igrac vo ekipata,ako nemas golman nemas jaka ekipa,prosto ednostvno.Sterbik psihopatu:D,poster ke im zalepat od tebe na site Danski deca so treniraat rakomet,ako ne se mirni i ne sakaat da odat rano da spijat ke gi plasat so tebe vesteru eden.:vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Дедо Штербик, како што го викаа кога дојде во Вардар тие 2-3 фана на Металург, кои воедно и ги снема од форумов :icon_lol:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Какви слепци, да изгубиш со 20 одбрани на штербик и тоа до 50-та минута :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom