ЕМО стил!

Член од
28 мај 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Emo is love man, and like people totally don't get me and stuff. So i just need to cut my self and like feel the pain and stuff. And like my hair...dude like everybody gives us crap about our hair, but they are just like a bunch of programed robots with their perfect little lives and houses. Cause like live is hard man and like these robots don't know that, live is pain...so much paaaiiiiin, when i cut through my veins it's like i can breed all over again maaan.
And like totally man like...yeaa man like what the fuck like maaan.
hahahaha
 
S

smart ass

Гостин
Имам едно прашање....кои се вистинските ЕМО т.е Дали оние кои се саморануваат или пак оние на кои едноставно се пронаоѓаат себеси во таа облека и фризура,па така се облакаат али сепак не се ЕМО нит си прават рани нит па се у депресија:)??
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
Имам едно прашање....кои се вистинските ЕМО т.е Дали оние кои се саморануваат или пак оние на кои едноставно се пронаоѓаат себеси во таа облека и фризура,па така се облакаат али сепак не се ЕМО нит си прават рани нит па се у депресија:)??
знам многу кои се во тој стил не се ни во депресија нити се повредуваат тоа се само измислици....има некои кои мислат дека емо стилот е во тоа да се самоповредваат па завршуваат и во болница -.-
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.727
Поени од реакции
18.475
Детски работи :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Емо стилот е толку ШИТ, ама премногу од младината забегува...па и сестра ми сака нешто Емо-Мемо, аиии ќе ја фрлам од 6ти бе!!! Јас неможам такви луѓе да поднесам, а не па да живеам со нив.:zid:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
Емо стилот е толку ШИТ, ама премногу од младината забегува...па и сестра ми сака нешто Емо-Мемо, аиии ќе ја фрлам од 6ти бе!!! Јас неможам такви луѓе да поднесам, а не па да живеам со нив.:zid:

немој да ја фрлиш бре О.о она сама ќе се фрли не за друго него да немаш грех на душата
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
ЕМО = Електро Машинска Опрема

Шала на страна, не сум ЕМО не ни сакам да бидам, а за тие шо се нивни живот нивно право.:smir:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Пубертет ... сите ги фаќа али некои не ги пушта :toe:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Секој во свој филм. ;)


пс. цагер... дај нека каже некој трицифрен број! :P
 
S

smart ass

Гостин
Вртат теории наводно повеќето биле бисексуалци...

(??!!?!-а дури 55% од младината била љубопитна али ете некои не станале фегити,ама некои да...)

Голема бројка,ме чуди малце.

уметнички е булшит во смисол на оригиналност-зарем не е јапонско:)

Инаку има многу секси девојки,ама немаат знаци на самоповредување и др можеш да потенцираш било кој дел од твојот организам ....можеби тука поради специфичните општествени норми (ОПШТЕСТВОТО ТЕ САКААА!!!:vozbud:!„!) услови се случи тоа.,!!!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.727
Поени од реакции
18.475
Се работи за тешки комплекси, и пречки во развој - пубертет! :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
3
мислам дека емо треба да биде само за женски. машките емовци како педерана се кога ке стават и шминка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom