ЕМО стил!

Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
хахах абе види во македонија а и пошироко во светов емо нема да најдеш.
сепак јас не се согласувам со твоето мислење. ама нвм
а и ок да се такви не ми е јасно зашто ги вреѓате до толку ништо не ви згрешиле не е твое дете па да збориш (не сваќај лично) шо сакаат нека прават.
него поентата беше дека сваќањето за емовциве од македонија ви е скроз погрешно
ги осудувате за работи кои не се точни
Ги осудувам работите за кои сум убедена дека се точни.
И премногу ми е мило што барем тука во Македонија, што важи за земја со многу стереотипи се има некое одредено мислење за емо-појавата.

Емо имам најдено. И одвоив некое време за разговор зошто типот уствари е емо на 14 години. Живее во Лондон, од добро ситуирано семејство е, му се пружа се што ќе посака и он е емо! Зошто - ни сам не знаеше да ми каже. Затоа што е идиот на кој се му се дозволува и не го цени она што прават за него!

Па и мое дете нека е, ја пак идам на опција - секирата. Му даваш живот, се му удоволуваш, и ти враќа со тоа што станува емо и наместо да ти носи радост во животот ти носи само проблеми. Лигави искомплексирани деца.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
5
Ги осудувам работите за кои сум убедена дека се точни.
И премногу ми е мило што барем тука во Македонија, што важи за земја со многу стереотипи се има некое одредено мислење за емо-појавата.

Емо имам најдено. И одвоив некое време за разговор зошто типот уствари е емо на 14 години. Живее во Лондон, од добро ситуирано семејство е, му се пружа се што ќе посака и он е емо! Зошто - ни сам не знаеше да ми каже. Затоа што е идиот на кој се му се дозволува и не го цени она што прават за него!

Па и мое дете нека е, ја пак идам на опција - секирата. Му даваш живот, се му удоволуваш, и ти враќа со тоа што станува емо и наместо да ти носи радост во животот ти носи само проблеми. Лигави искомплексирани деца.
По втор пат: Aurora~Borealis :cuc:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Кратко речено ЕМО СЕ НЕНОРМАЛНИ ЛУГЕ!!Па сега поправајтеме!
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Девојче, никој не се бламира. Ако сакаш да сечеш вени, океј, оди и сечи ги, не е мое да ти серам, нели? Ако сакаш да носиш шишки преку очи и да плачеш, што сакаш праи, слобода на говор и избор имаме денес.

Знаеш зашо ја ги мрзам емовците? Затоа што некој кој го нарекуваат нивен старател или родител се изнамачил и си го испотил гзот во ова време на светска економска криза кај што луѓе едвај сврзуваат крај со крај, и им овозможил солиден живот, покрив над глава и се што им е потребно, а истите тие неблагодарни суштества го мразат животот што некој им го подарил и тупат на сите страни како паѓаат у депресија, како никој не ги сака и како се вечно нерасположени! Епа извини, ама ја да му дадам живот, ја да му овозможам добро да го живее и на крај да ми се фура како е незадоволно од животот и како го мрази, ја ќе зеам секира и ќе му го одземам и ич нема да ми е криво, затоа што денешниве деца не сфаќаат колку е тешко да им се овозможи она што го имаат а они уште се заебаваат со тоа.

И те молам најди ми го делот кај што јас се избламирав.
Не бе, земи жилет и сечи и ги вените, пошо нели, тоа било шемата.
 
N

Nephthys

Гостин
Ако си емо, значи дека си преемотивен и депресивен, разочаран и се повредуваш себеси. Тоа е емо. И тоа не е нормално. И никој не може да ме убеди дека некој што сам си купува жилети за да се сече и од здрав и прав да се унакази е нормален. Тоа не е нормално! И било кој да го прашаш на улица дали е нормално да се сечеш себеси со жилети, ќе ти рече да си побараш психијатриска помош.
Значи емо е тежок психијатриски случај,кој е депресивен,нерапсоложен,се сече самиот себе со жилети и е разочаран од себе и светот.
Твое мислење е дека е тоа болест и дека треба да побара психијатарска помош.

Па и мое дете нека е, ја пак идам на опција - секирата.
Кога твоето дете би било емо,односно би имало психички проблеми и му е потребна психијатарска помош како што самата рече ти би земала и би му пресудила со секирата.:se_ molamОпасен Тарас Буљба живее во тебе:vozbud:
Се прашувам кој е сега за психијатар?!:helou:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Значи емо е тежок психијатриски случај,кој е депресивен,нерапсоложен,се сече самиот себе со жилети и е разочаран од себе и светот.
Твое мислење е дека е тоа болест и дека треба да побара психијатарска помош.


Кога твоето дете би било емо,односно би имало психички проблеми и му е потребна психијатарска помош како што самата рече ти би земала и би му пресудила со секирата.:se_ molamОпасен Тарас Буљба живее во тебе:vozbud:
Се прашувам кој е сега за психијатар?!:helou:
Не, туку емо е разлигавено дете на кое се му се пружило се во животот а тоа е незадоволно.

Ако гледаш на тоа како психијатриски случај, и хомосексуалците се за на психијатар, па ако утре ти каже твоето дете (скраја да е, посочувам како пример) дека е геј и има дечко, ти ЌЕ ГО НОСИШ НА ПСИХИЈАТАР? Или ќе сакаш попрво да се отруеш?
 
N

Nephthys

Гостин
Не, туку емо е разлигавено дете на кое се му се пружило се во животот а тоа е незадоволно.
Значи сега го промени мислењето за тоа дека емо се депресивни,незадоволни,дека сечат вени и се разочарани од се околу себе и со самото тоа дека се за на психијатар.И одлучи дека се само разлигавени деца?Интересно како си контрадиктона самата на себе и колку брзо го менуваш мислењето.
Ако гледаш на тоа како психијатриски случај, и хомосексуалците се за на психијатар, па ако утре ти каже твоето дете (скраја да е, посочувам како пример) дека е геј и има дечко, ти ЌЕ ГО НОСИШ НА ПСИХИЈАТАР? Или ќе сакаш попрво да се отруеш?
Не знам како ги вметна хомосексуалците во целата оваа приказна,ако ти е прашањето дали ако ми е детето депресивно и сака да се убие ке го носам на психијатар мојот одговор е да.
Секира нема да земам за да му "пресудувам" ако е геј,ниту ќе земам да се трујам затоа што пред се најважно ке ми биде детето да ми е живо,а на психијатар би го носела ако изрази желба и мисли дека има потреба од тоа.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Секако дека емо стил е ок. емо-турбо-фолк е по ок за кај нас. Идеш на матура и сите емо стил се веселат на циганска труба, селски фацички прекриени со пеглана емо шишка.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Значи сега го промени мислењето за тоа дека емо се депресивни,незадоволни,дека сечат вени и се разочарани од се околу себе и со самото тоа дека се за на психијатар.И одлучи дека се само разлигавени деца?Интересно како си контрадиктона самата на себе и колку брзо го менуваш мислењето.

Не знам како ги вметна хомосексуалците во целата оваа приказна,ако ти е прашањето дали ако ми е детето депресивно и сака да се убие ке го носам на психијатар мојот одговор е да.
Секира нема да земам за да му "пресудувам" ако е геј,ниту ќе земам да се трујам затоа што пред се најважно ке ми биде детето да ми е живо,а на психијатар би го носела ако изрази желба и мисли дека има потреба од тоа.
Емото не е психијатриски случај, туку е појава кај тинејџери кои имаат се ама им е малку, нивните ги разгалиле и поради тоа станале толку лигави. Како тоа до вчера биле нормални и преку ноќ им се менува психата според тебе? И каде сум била контрадикторна?

Емовците глумат лудило, ништо не им фали во мозокот, им фали малку повеќе строгост од страна на родителите, и можат да се вратат во нормала. Не е можно тинејџер во Америка кој е дете на пребогати родители и има супер живот без проблеми да стане одеднаш депресивен и да сака да сече вени. Работите не идат така. Да било за на психијатар, ќе покажело други симптоми многу порано. Како што рекоа на претходните страни, само ќотек за нив и ќе се вратат во нормала. А метафората очигледно не ми ја сфати.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Секако дека емо стил е ок. емо-турбо-фолк е по ок за кај нас. Идеш на матура и сите емо стил се веселат на циганска труба, селски фацички прекриени со пеглана емо шишка.
Со ова се согласувам 100%,бтв за мене емо се деца кои се доста разгалени а стилот детето може само да си го одреди!!Иначе мене од дома не ме фатија за гуша биди панкер слушај панк,И + ТЕМАВА Е ЕМО СТИЛ!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
ЕМО стилот е виновен за многу крвопролевања затоа не го сакам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
А каде чоек може да се зачлени во ЕМО
Шо документи требаат и дали се полага заклетва за емоец?
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
А каде чоек може да се зачлени во ЕМО
Шо документи требаат и дали се полага заклетва за емоец?
За да се зачлениш мора да положиш неколку испити. Има еден испит "глумење депресија" и еден "способности за сечење вени". Без испитот за "шминкање" не поминуваш. Откако ќе ги положиш сите ќе ти направат паунска фризура, и тогаш со сите документи за положените испити се пријавуваш, и тие ќе одлучат дали официјално можеш да станиш емо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom