Д ФЕСТИВАЛ 2018

Член од
7 август 2011
Мислења
3.378
Поени од реакции
4.785
Годинава послаба програма ама колку пари толку музика. Не може за 600 денари карта да очекуваш армин ван бурен и ред хот чили пеперс. Ме напнаа само што на лејк авејк транс тејковер угасија музика во 05:15. Пола од таму што беа на suicide watch треба да ги ставиш ако останат без музика толку рано. Одлична е замислата, супер плажа, имаш место и да бладаш накај езеро и да денсаш, ама џабе кога у 5 саат без музика останаме. Исто тапа беше што ману чао не го најавија и не го ставија на мејн стејџ. Супер ќе си легнеше последната вечер пред дуке.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
194
Годинава послаба програма ама колку пари толку музика. Не може за 600 денари карта да очекуваш армин ван бурен и ред хот чили пеперс...
Тука си во право. Сега не е наше да пресметуваме и мериме, си имаат они сигурно статистики за тоа која група на луѓе доаѓа и кој колку може да си дозволи, ама пример поскапи карти и подобра програма не е на одмет. Ако чита некој вклучен во организацијата, take note. Додуша сигурно размислиле за ова ама на крај, нивна одлука е.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.730
Поени од реакции
2.999
Годинава послаба програма ама колку пари толку музика. Не може за 600 денари карта да очекуваш армин ван бурен и ред хот чили пеперс. Ме напнаа само што на лејк авејк транс тејковер угасија музика во 05:15. Пола од таму што беа на suicide watch треба да ги ставиш ако останат без музика толку рано. Одлична е замислата, супер плажа, имаш место и да бладаш накај езеро и да денсаш, ама џабе кога у 5 саат без музика останаме. Исто тапа беше што ману чао не го најавија и не го ставија на мејн стејџ. Супер ќе си легнеше последната вечер пред дуке.
Ману Чао беше на Д Фестивал оваа година? Па и на некој од споредните сцени? o_O
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.378
Поени од реакции
4.785
Ману Чао беше на Д Фестивал оваа година? Па и на некој од споредните сцени? o_O
На church stage беше во недела во 15 часот :tapp:
Ај ќе разберам да имаш лајнап ко егзит, па да праиш егзибиции со супрајс гест во 15 на споредна бина, ама на ваков срање лајнап последниот ден ти да носиш изведувач што е три класи над сите што се тој ден и да го пукнеш без најава треба да си малце забеган.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.730
Поени од реакции
2.999
На church stage беше во недела во 15 часот :tapp:
Ај ќе разберам да имаш лајнап ко егзит, па да праиш егзибиции со супрајс гест во 15 на споредна бина, ама на ваков срање лајнап последниот ден ти да носиш изведувач што е три класи над сите што се тој ден и да го пукнеш без најава треба да си малце забеган.
Која невидена глупост, еј.... :facepalm:

Баш така како што си пишал. Не отидов оваа година баш ради тоа што имаше најслаб лајнап до сега. Еве да сум знаел дека Ману Чао ќе настапува ќе отидев.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.032
Поени од реакции
4.415
Моментално 00:59 на 24 гледам снимка Who See Д Фестивал 2018. Да се надеваме ќе дадат и другите настапи.
Барем оние кој не биле на фестивалот да видат нешто снимка.
 
На врв Bottom