Духови, сеништа (сенки)...

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
kicos напиша:
Не верувам ни во духови ни во сеништа.
Аку постоеја досега во моиве 16 год. ке ми се имашепојавено некој зш живеам 50 м од главната црква каде се и гробовите. Каде и да сакам да одам морам да поминам покрај црквата. А и како мал нонстоп игравме жмурка и се криевме во црквата позади некој гроб и тоа во 00 : 00 h и како да верувам!!!

nema vrska toa...duhovi ne se javuvaat samo na grobista(tamo gi ima najmalce)
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
temata e nema sto...stvarno super za diskusija.mislenjata dali postojat takvi stvari sekogas ke bide podelena.nekoi ke veruvaat nekoi ne
no jas veruvam...i nema so povke tuka.za prikazni ako sakate: zmete da ja citate knigata SMRTTA od HENRI BRENAN.vo nea se ima
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
леле какви духови какви сеништа
шо ви праи холивуд со умот
леле луге бе
свестете се аман
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Абе какви духови ,до сеа не сум видел ни 1 ,а и да има не сакам да видам ,не ми требат ,нека си гледаат нивниот пат ,арно ми е мене и без нив.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
леле еј се пореметив од видеово и да е лажно и да не е многу е језиво ауффффффф
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Не сум видела дух(и др глупости),а не ни сакам да видам.1 незнам дали да верувам пошо све у светов со кажуваат ама баш во ништо не верувам,све измислуваат немаат др работа.Мајка ми порано ми кажуваше дека видела бела светлина на улица...(тоа немора да значи дека бил дух може била кола:pos::pos:)Многу има за зборување на темава сеа ме мрзи ај некој друг ден.:salut:
п.с само не ми е јасно,имам слушано од луге како отишле у некоја куќа дрн дрн и таму све некои чудни работи им се дешавале...ти гасиш сјалица таа се пали хаха...што е тоа???????кој палииииии кој гасиииииииииии којјјјјј:lud:
 

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Имам слѕшнато многу примери за духови и сеништа некои ми ги имаат кажубано со примери кои биле кажубани од дедо прадедо а некои само како легенди.Во повеќето верувам но во некои е тешко да се поверува.А и вистина сега со разни монтажи луѓево прават све.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
rowling напиша:
temata e nema sto...stvarno super za diskusija.mislenjata dali postojat takvi stvari sekogas ke bide podelena.nekoi ke veruvaat nekoi ne
no jas veruvam...i nema so povke tuka.za prikazni ako sakate: zmete da ja citate knigata SMRTTA od HENRI BRENAN.vo nea se ima
Книгава ја читав баш пред некој де4н ја дочитав и стварно е добра. А сега ја читам НАЈПОЗНАТИТЕ СВЕТСКИ ДУХОВИ бла, бла ,бла. Не читам такви книги оти верувам, туку зато шо се интересни и спуки :) А сакам само едно да расчистиме сега :) (со тие шо веруваат) Ако постојат духовите, на земјава тие значи одат рамо до рамо. Оти и самите знаеме колку луѓе изумреле до сега и според тоа логички би било дека секој што умрел е станат дух нели? (ако не се лажам) :) Појаснете малку, дали мислите дека сите што умираат стануваат духови. Како го замислувате тоа?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716

Zic

Dragon Slayer
Член од
24 март 2007
Мислења
114
Поени од реакции
1
Не знам за вас ама клипот ме извади од патики. :)
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
ivaa напиша:
Не сум видела дух(и др глупости),а не ни сакам да видам.1 незнам дали да верувам пошо све у светов со кажуваат ама баш во ништо не верувам,све измислуваат немаат др работа.Мајка ми порано ми кажуваше дека видела бела светлина на улица...(тоа немора да значи дека бил дух може била кола:pos::pos:)Многу има за зборување на темава сеа ме мрзи ај некој друг ден.:salut:
п.с само не ми е јасно,имам слушано од луге како отишле у некоја куќа дрн дрн и таму све некои чудни работи им се дешавале...ти гасиш сјалица таа се пали хаха...што е тоа???????кој палииииии кој гасиииииииииии којјјјјј:lud:
abe 100% ko amitivil hororr e toa...nekoe tipce macelo indijanci i posle sakal da ja progonuva kukata...cisti gluposti
 
Член од
27 април 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас инаку не верував во овие работи ама верувајте многу се исплашив кога пред неколку месеци во Прилеп кај баба ми кога излегов да го фрлам ѓубрето видов чудна светлина. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom