Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Твојта знааш ли как иде,ако некој газда е педер и сите вработени ако не му го опашат или испушат он ќе ги отпуште! :nesvest:
само ак тај такоф газда тере да му го опашат или испушат е па тогај ОТПУШТАЊЕ.

Треба да те гласат не заради заканите, него заради тебе.
ама поради заканите ке гласат за мене и така да па дојдееме на мојто

Грчев дојде 1996 после убедливата победа над Костадин Манолев, кандидат на СДСМ, и дотогашен Претседател на општината. Во прв круг!
Грчев работеше, и многу од она што е денес Струмица е негово дело. Најзначаен е паркот.
Како илустрација, уличното осветлување скоро и да го немаше во таа 1996...
Киро Јанев во 2000 против Кирил Партенов...хмммм...кај Бурчо кружниот ток и мостот на Леблебиџиска. Друго арно нема што да се каже за него...
Толку за ВМРО-вските градоначалници.
Вмровци се дека дека послаби од СДСМ и ЗОчето.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Киро Јанев во 2000 против Кирил Партенов...хмммм...кај Бурчо кружниот ток и мостот на Леблебиџиска. Друго арно нема што да се каже за него...
А конфекцијата Герас Цунев,исто е негово дело ама и негова сопственост! :tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А конфекцијата Герас Цунев,исто е негово дело ама и негова сопственост! :tapp:
Негово дело не, ама сопственост да...
Па не бев јас у Агенцијата за приватизација :)
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
А конфекцијата Герас Цунев,исто е негово дело ама и негова сопственост! :tapp:

Да негова сопственост и најуспешна конфекција.Ако не беше негова Герас Цунев ќе беше иста приказна как Предарата.Сега ем работи и плаќа данок на државата,ем од тама леб јадат 800 души:toe:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Да негова сопственост и најуспешна конфекција.Ако не беше негова Герас Цунев ќе беше иста приказна как Предарата.Сега ем работи и плаќа данок на државата,ем од тама леб јадат 800 души:toe:
Требаше да кажеш оти има 1001 вработен,за еден ќе беше појак од Заеб?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Да негова сопственост и најуспешна конфекција.Ако не беше негова Герас Цунев ќе беше иста приказна как Предарата.Сега ем работи и плаќа данок на државата,ем од тама леб јадат 800 души:toe:
Еми исто како Зеав само шо нивните компании се поуспешни и повеке обрт на пари праат па така и повеке плакат на државата.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Еми исто како Зеав само шо нивните компании се поуспешни и повеке обрт на пари праат па така и повеке плакат на државата.

Да бе как Зеав:pos2::pos2::pos2::pos2:.
Само шо Зеав затајува данок сношти му беше плеснато у лице со факти и документи и немаше как да се бране само викаше Бог да Чува:pos2::pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Заев пред да станеше градоначалник имаше 3 фирми, сега има 33.

Иначе некој спомна Ѓело не земал пари за песната? :pos2::pos2::pos2::pos2:

Не земал, на вересија била таа песна.:pos2::pos2::pos2::pos2:
Може да му имат платено само 3а денеска шо настапи и тава е тава. Песната он га има направено 2 или 3 дена пред да го аболицират на 3аев. :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
И Гело ли пеја денеска? :vozbud:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Да бе как Зеав:pos2::pos2::pos2::pos2:.
Само шо Зеав затајува данок сношти му беше плеснато у лице со факти и документи и немаше как да се бране само викаше Бог да Чува:pos2::pos2:
Сношти Зочето докажа оти е чист кога викаше АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ, АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ ДЕ ако имате доказ а не само така да мааш пред камерта со листове.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Зошто зајакот ако не се негови фирмите што ги кажа Бонева на дуелот, не излезе со демант ама со АРГУМЕНТИ И ДОКАЗИ, а не со чаршиски муабети?!
Треба сите да разберат еднаш засекогаш дека ВИСТИНАТА СЕ ДОКАЖУВА СО ДОКАЗИ, а не со вртење на очи, користење излитени фрази, извртување на темите во друг правец или со омаловажување на тој што ги изнесува фактите, само затоа што овој нема никаков доказ за контрааргумент!
Ама тоа е тоа ... старата комуњарска школа го научила да не работи со факти и докази!
П.С. Кога го слушав зајакот како зборува, исто како да ја гледав емисијата "Фармер"! By the way дури и во фармер знаат што е "корозија", a што "ерозија"! :uvo:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Сношти Зочето докажа оти е чист кога викаше АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ, АЈ УАПСЕЈТЕ МЕ ДЕ ако имате доказ а не само така да мааш пред камерта со листове.
и ти и тој твој Зоче право у затвор,апаши.:baeh::star::pishtoldz:zid::violent1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom