Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Да бе не ми се јасни, ај ра3јасни ми ги. Само не3нам шо толко сераш 3а 3аев кога од друга општина си. И ок нека е 3а вас криминалец. Ае сеа дркајте на него:drk:
Брат кога се вработени мнозинството од судии во МК? Во времето на СДС. И одговори ми како може судството да е Вмровско, ако судиите се од СДС. И шо е важно од која општина сум, кога знам дека крадел и градел дивоградби.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Дуело продолжува утре на ТВ ВИС пак у 9 саато:smir:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Точно дека Заев имат околу 1000 вработени шо ти е најмалко 2000 гласа ама после ТВ дуело и тие шо не го сакат ке гласат за него оти ја здроби на Бонева, само колко се нервираше шо неможеше да го надговоре.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Точно дека Заев имат околу 1000 вработени шо ти е најмалко 2000 гласа ама после ТВ дуело и тие шо не го сакат ке гласат за него оти ја здроби на Бонева, само колко се нервираше шо неможеше да го надговоре.
А тие вработените мора ли да гласат за него?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
А тие вработените мора ли да гласат за него?

Мора ми ами како, ако не гласат ем ке ги отпуште или ак се пријавени за придонесе ке им ги скрате ...тоа е тоа на тај начин се работе насекаде низ свето па и затоа не му замерам на Зочето оти кој и да е така ке работе а за Струмица далеко е пред Бонева, само колко га изграде не сте свесни тиа шо не сте биле у европска Струмица од Зочето
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мора ми ами како, ако не гласат ем ке ги отпуште или ак се пријавени за придонесе ке им ги скрате ...тоа е тоа на тај начин се работе насекаде низ свето па и затоа не му замерам на Зочето оти кој и да е така ке работе а за Струмица далеко е пред Бонева, само колко га изграде не сте свесни тиа шо не сте биле у европска Струмица од Зочето
Тоа го има само во Македонија. За жал.
Ај пак правете идоли од луѓето.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Мора ми ами како, ако не гласат ем ке ги отпуште или ак се пријавени за придонесе ке им ги скрате ...тоа е тоа на тај начин се работе насекаде низ свето па и затоа не му замерам на Зочето оти кој и да е така ке работе а за Струмица далеко е пред Бонева, само колко га изграде не сте свесни тиа шо не сте биле у европска Струмица од Зочето

Да га изгради треба.Тва повеќе личе на ИСКРАДЕ:vozbud::vozbud:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Мора ми ами како, ако не гласат ем ке ги отпуште или ак се пријавени за придонесе ке им ги скрате ...тоа е тоа на тај начин се работе насекаде низ свето па и затоа не му замерам на Зочето оти кој и да е така ке работе а за Струмица далеко е пред Бонева, само колко га изграде не сте свесни тиа шо не сте биле у европска Струмица од Зочето
Тва болдираното ме загрижува,шо ли сака да каже авторо,оти ние живееме у модерна и демократска Струмица?! :nenene:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
4
Да га изгради треба.Тва повеќе личе на ИСКРАДЕ:vozbud::vozbud:
Е как да не само заинат говореш, Зочето ак не га изгради Струмица незнам кој гаа изградил шо да не тиа од ВМРО то шо беа порано градоначалници.

Тва болдираното ме загрижува,шо ли сака да каже авторо,оти ние живееме у модерна и демократска Струмица?! :nenene:
Ама така е јас да се кандитирам за нешто и да имам вработени како Заев ак не ме гласат ...аут одма.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Е как да не само заинат говореш, Зочето ак не га изгради Струмица незнам кој гаа изградил шо да не тиа од ВМРО то шо беа порано градоначалници.

Васил Грчев за него е махер:baeh:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ама така е јас да се кандитирам за нешто и да имам вработени како Заев ак не ме гласат ...аут одма.
Твојта знааш ли как иде,ако некој газда е педер и сите вработени ако не му го опашат или испушат он ќе ги отпуште! :nesvest:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Е как да не само заинат говореш, Зочето ак не га изгради Струмица незнам кој гаа изградил шо да не тиа од ВМРО то шо беа порано градоначалници.


Ама така е јас да се кандитирам за нешто и да имам вработени како Заев ак не ме гласат ...аут одма.
Треба да те гласат не заради заканите, него заради тебе.

Васил Грчев за него е махер:baeh:
Грчев дојде 1996 после убедливата победа над Костадин Манолев, кандидат на СДСМ, и дотогашен Претседател на општината. Во прв круг!
Грчев работеше, и многу од она што е денес Струмица е негово дело. Најзначаен е паркот.
Како илустрација, уличното осветлување скоро и да го немаше во таа 1996...
Киро Јанев во 2000 против Кирил Партенов...хмммм...кај Бурчо кружниот ток и мостот на Леблебиџиска. Друго арно нема што да се каже за него...
Толку за ВМРО-вските градоначалници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom